Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Mała wieś Kije ma dwóch nowych milionerów. Niespotykana sytuacja po losowaniu w EuroJackpot
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.07.2023 10:21

Mała wieś Kije ma dwóch nowych milionerów. Niespotykana sytuacja po losowaniu w EuroJackpot

None
screen Google Maps; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wieś Kije (woj. świętokrzyskie) nie mówi o niczym innym jak wielkie pieniądze. Stała się rzecz niemal niemożliwa. W małej wsi padły dwie ogromne wygrane w EuroJackpot. Dwie wygrane III stopnia zagwarantowały ponad milion złotych. Nawet Totalizator Sportowy nie wie jednej rzeczy, ale jedno jest pewne.

Sensacja we wsi Kije, chodzi o wielkie pieniądze z EuroJackpot

Marzenie na temat wielkich pieniędzy wygranych w EuroJackpot lub rodzimym Lotto kołacze się w głowie wielu Polaków. Mieszkańcy wsi Kije w województwie świętokrzyskim mogą pochwalić się jednak zwycięzcami.

Co więcej, sprawa losowania z 18 lipca jest wyjątkowa. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że to prawdziwy ewenement. W małej świętokrzyskiej wsi padły dwie wygrane III stopnia. Każda to dokładnie 1 mln 143 tys. 368 zł 50 gr. Co wiadomo w tej sprawie? Zasadniczo niewiele.

Potężne gradobicie w Polsce. Meteorolodzy ostrzegają, że to nie koniec

Ich tożsamość pozostanie tajemnicą, wszystko ze względu na bezpieczeństwo

Wieś żyje wiadomością na temat niezwykłej kumulacji. 18 lipca w losowaniu EuroJackpot padły liczby 14, 16, 24, 40, 43 oraz 1 i 5. Nikt nie wygrał głównej, ale we wsi Kije pojawiły się dwa kupony gwarantujące wygrane III stopnia.

Nawet Totalizator Sportowy nie wie, czy zwycięskie liczby skreślone na kuponach należą do jednej osoby, czy może do dwóch różnych osób i mowa o niemożliwym wręcz przypadku. - Może być tak, że np. gracz zawarł jeden zakład, o czym zapomniał, więc kupił drugi. Możliwe jest także, że dwaj niezależni gracze mieli szczęście do tych samych liczb. Jak dokładnie było, tego nie wiemy - wyjaśnił Totalizator Sportowy w rozmowie z portalem tvn24.pl. 

Prawda o tożsamości szczęśliwców wyjdzie na jaw dopiero przy odbiorze należnych pieniędzy. Niemniej nie ma co liczyć, że o tym, kto wygrał, dowiedzą się wszyscy.

Nowi milionerzy w Polsce, wszystko dzięki wygranym w EuroJackpot

Bezpieczeństwo wygranych jest dla Totalizatora Sportowego priorytetem. Tak wielkie pieniądze mogą stać się przekleństwem i narazić zwycięzców na problemy i zainteresowanie ze strony złodziei, czy oszustów. Pewne jest, iż personalia szczęśliwców (lub szczęśliwca) ze wsi Kije pozostanie tajemnicą.

Poza dwoma wygranymi III stopnia, 18 lipca w Polsce padła również inna wysoka wygrana w EuroJackpot. W łódzkim Bełchatowie w kolekturze przy ul. Lipowej 53 skreślono liczby, które zagwarantowały wygraną w wysokości 3 mln 485 tys. 517 zł 30 gr. Od kilku dni mamy zatem w kraju nowych milionerów.

Źródło: tvn24.pl