Goniec.pl
Łukasz Szumowski

Jakub Kaminski/East News

Łukasz Szumowski pracuje obecnie jako lekarz

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia, gdy zaczęła się pandemia koronawirusa w Polsce. W sierpniu 2020 roku podał się jednak do dymisji, a jego miejsce zajął Adam Niedzielski. W internecie pojawiło się właśnie zdjęcie, które pokazuje co robi obecn

Łukasz Szumowski stał się w Polsce niezwykle medialną osobą, gdy koronawirus pojawił się w naszym kraju. Jako minister zdrowia to on, obok premiera Mateusza Morawieckiego, odpowiadał za przekazywanie Polakom kolejnych informacji o postępującej pandemii i obostrzeniach, które z tego powodu zaczęły obowiązywać w Polsce.

Wiemy, co robi obecnie Łukasz Szumowski

Gdy w sierpniu 2020 roku podał się do dymisji, zapowiedział, że zamierza zniknąć z pierwszych stron gazet i zająć się pracą, której przez lata się uczył, a więc ponownie zostać lekarzem. Jak pokazuje zdjęcie, które pojawiło się wczoraj na Facebooku, słowa dotrzymał.

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Jestem lekarzem i wracam do wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów - mówił po dymisji Łukasz Szumowski.

W czwartek 8 kwietnia Maciej Górski, ekspert ds. bezpieczeństwa i prezes Fundacji AT System-Group, udostępnił na swoim profilu facebookowym zdjęcie, na którym widać Łukasza Szumowskiego w lekarskim fartuchu.

Było to przypadkowe spotkanie w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie Łukasz Szumowski pomaga chorym w charakterze lekarza.

Panowie mieli okazję porozmawiać przez pół godziny. Maciej Górski zdradził, że Szumowski był bardzo chętny do rozmowy, z której wynika, że jest również wyjątkowo życzliwym człowiekiem.

- Pogratulowałem ministrowi, że miał odwagę zmierzyć się z rozpędzoną lokomotywą, poszedł tak naprawdę na pierwszy strzał. Trochę rozmawialiśmy też o rozwiązaniach, jakie zostały zastosowane, kiedy on miał na to jeszcze wpływ. Chwalił m.in. współpracę z wojskami obrony terytorialnej, jak również z wojskami operacyjnymi. Wspominał też o ważnej roli, jaką odegrali lekarze, którzy w pierwszym okresie pandemii pojechali pomóc w Lombardii. Przywieźli wtedy cenne informacje o tym, co nas czeka - dodał na temat rozmowy Górski.

Górski przyznał również, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest obecnie zapełniony. Dodał jednak, że w planach jest stworzenie kolejnych oddziałów. Nie ukrywał również, że w przyszłości nie wyklucza dalszej współpracy z Szumowskim.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemiiMama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkęNie żyje Łukasz GóralJeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.plŹródło: o2

Bartłomiej Cieślak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >