Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lublin. Nie żyje trzech nastolatków. Są wyniki sekcji zwłok
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 12.01.2023 16:12

Lublin. Nie żyje trzech nastolatków. Są wyniki sekcji zwłok

wypadek
Policja Lubelska

Kilka dni temu Polskę obiegła wstrząsająca informacja na temat wypadku samochodowego w Lublinie. W wyniku uderzenia osobówki w słup trakcji trolejbusowej śmierć poniosło troje nastolatków. Czwarty z pasażerów, 16-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala, w którym przebywa do dziś. Są wyniki sekcji zwłok ofiar koszmarnego wydarzenia.

Lublin. Nie żyje 3 nastolatków w wyniku fatalnego wypadku

5 stycznia, na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Gęsiej w Lublinie doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem trakcji trolejbusowej. Pojazdem podróżowała czwórka młodych osób. Na miejscu zginęli 18-letni kierowca, 17-letni pasażer i 16-letnia dziewczyna. Czwarta osoba, 16-letni pasażer, w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie udało się uratować jego życie.

Tuż przed tragedią jadąca osobowym audi młodzież zdążyła jeszcze nagrać rzucający na sprawę zupełnie nowe światło filmik. Na nagraniu słychać, jak jeden z pasażerów mówi: "Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, ku***!". Pojawia się też zbliżenie na licznik samochodu, na którym widnieje wartość ok. 140 km/godz.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie przekazywała, że śledztwo zostało wszczęte z artykułu dotyczącego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dodała również, że ciała ofiar tragedii przekazano do badań sekcyjnych.

Są wyniki sekcji zwłok

Jak informuje w czwartek Radio Zet, pojawiły się już wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłych nastolatków. Zdaniem patologów, przyczyną śmierci trójki pasażerów były urazy wielonarządowe.

Jak dodaje portal, na kolejne pytania w sprawie tragedii mogą odpowiedzieć wyniki badań toksykologicznych. Na te jednak będzie trzeba poczekać conajmniej od dwóch do trzech tygodni.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Zet/ Goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!