Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lublin. Nie żyje 3 nastolatków. Chwilę przed śmiercią jeden opublikował nagranie, prawda wyszła na jaw
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 08.01.2023 16:00

Lublin. Nie żyje 3 nastolatków. Chwilę przed śmiercią jeden opublikował nagranie, prawda wyszła na jaw

Lublin. Wstrząsające nagranie po wypadku z udziałem czterech nastolatków. Niewiarygodne, co mówili chwilę przed tragedią
Policja Lubelska

Szokujące doniesienia po tragicznym wypadku w Lublinie, w którym zginęły trzy młode osoby, a jedna została ciężko ranna. Tuż przed tragedią jadąca osobowym audi młodzież zdążyła jeszcze nagrać rzucający na sprawę zupełnie nowe światło filmik. Na nagraniu słychać, jak jeden z nastolatków mówi mrożące krew w żyłach rzeczy. Okoliczności dramatu wciąż wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Lublin. Audi z impetem roztrzaskało się o latarnię. Nie żyje troje nastolatków

Ta tragedia dosłownie wstrząsnęła mieszkańcami Lublina, którzy dawno już nie słyszeli równie dramatycznych doniesień dotyczących wypadków na drogach w stolicy Lubelszczyzny. W święto Trzech Króli, zamiast o malowniczych orszakach, praktycznie wszystkie media donosiły o makabrycznym wypadku, do jakiego doszło w czwartek tuż przed północą na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Gęsiej.

W jego wyniku zginęły trzy młode osoby: 18-latek kierujący feralnym audi oraz towarzyszący mu 17-letni pasażer i 16-letnia pasażerka. Czwarty z podróżujących, również 16-latek, trafił w ciężkim stanie do szpitala. Według najnowszych informacji, jego stan jest już lepszy i określa się go jako stabilny.

Szokujące nagranie z wnętrza samochodu

Już od pierwszych godzin po wypadku policja i prokuratura próbują odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną potwornego zdarzenia z udziałem nastolatków, a w przestrzeni publicznej mnożą się przeróżne hipotezy.

Jak przekazała policja, 18-latek kierujący pojazdem miał prawo jazdy od zaledwie kilku tygodni, ale to nie małe doświadczenie wydaje się być głównym winowajcą, lecz nadmierna brawura.

Świadkowie wskazują, że osobowe audi wpadło w poślizg po tym, jak przemierzało ulicę z prędkością ok. 140 km/h. Zabójczy rajd zakończył się w okolicach Plazy przy ul. Lipowej. We wskazanym miejscu nie bez powodu obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Choć śledztwo do tej pory wydawało się być poszlakowe, okazało się, że śledczy mają w rękach bardzo ważny atut. To nagranie, jakie jeden z młodych pasażerów nagrał podczas samochodowego szaleństwa. Na filmie ma być słychać wprost, że chłopak mówi: "Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, ku***!". Pojawia się też zbliżenie na licznik samochodu, na którym widnieje wartość ok. 140 km/godz.

Tragiczny wypadek w Lublinie. Wszczęto postępowanie

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie przekazała w rozmowie z portalem TVN24, że śledztwo zostało wszczęte z artykułu dotyczącego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dodała również, że ciała ofiar tragedii przekazano do badań sekcyjnych, a decyzja o terminie sekcji ma zostać podjęta w poniedziałek.

Obecni na miejscu wypadku śledczy zabezpieczyli ślady, w tym m.in. samochód, mogące pomóc w rozwikłaniu przyczyn i okoliczności dramatu. Auto zostanie zbadane przez biegłych pod kątem technicznym, dzięki czemu poznamy odpowiedź na pytania dotyczące sprawności maszyny. W sprawie zabierze także głos biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którego zadaniem będzie odtworzenie zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: natemat.pl, TVN24, Policja Lubelska