loteria już niedługo Żródło: Goniec.pl

Loteria GUS zacznie się już 7 maja. Można wygrać nawet 1000 zł

26 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Już 7 maja odbędzie się pierwsze losowanie specjalnej loterii zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny. Udział w niej może wziąć każdy, kto przystąpił już do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Uczestnicy mogą wygrać samochód i karty przedpłacone, których wartość sięga 500 i 1000 złotych. Trwa rejestracja.

Zorganizowana przez Główny Urząd Statystyczny loteria ma nakłonić mieszkańców do szybkiego wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Na końcu formularzy pojawia się pytanie o chęć przystąpienia do losowania nagród. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań został zorganizowany przez Główny Urząd Statystyczny, który jest także pomysłodawcą loterii. W ramach ankiety mieszkańcy pytani są między innymi o takie dane jak wykształcenie, wiek, warunki bytowe, czas oraz rodzaj pracy.

Specjalna loteria GUS

Loteria ma skłonić mieszkańców do tego, by jak najszybciej wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. W związku z sytuacją pandemiczną ankieta przeprowadzana jest za pośrednictwem internetu. Osoby, które nie wypełnią formularzy, otrzymają telefon od rachmistrza.

Głównemu Urzędowi Statystycznemu zależy jednak, by mieszkańcy jak najszybciej wzięli udział w Spisie Powszechnym. Dlatego też zorganizowano konkurs, który ma do tego zachęcić. Kwestionariusz znajduje się na oficjalnym serwisie rządowym.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Należy pamiętać, że udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowym i za uchylanie się od niego grozi poważna kara. Osoby, które nie skorzystają z internetowej ankiety, mogą spodziewać się też odwiedzin rachmistrza.

Już w maju rozpocznie się losowanie nagród, które może wygrać każdy, kto wziął udział w Spisie Powszechnym i zgłosił się do loterii. Rejestracje ruszyły 22 kwietnia. Jeszcze nie jest za późno na przystąpienie do wydarzenia.

Loteria GUS – losowanie już w maju

Pierwsze nagrody loterii będą losowane już na początku maja. Pierwszy termin wyznaczono na 7 maja. Później odbędzie się jeszcze 6 losowań. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody – karty przedpłacone i samochody.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatora kolejne losowania będą odbywały się 21 maja, 8 czerwca, 18 czerwca, 1 lipca, 9 lipca. Finałowe losowanie zostanie przeprowadzone 14 lipca.

Przez pierwsze 6 losowań organizatorzy będą wyłaniali zwycięzców, którzy będą mogli wygrać karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 złotych. Podczas finałowego losowania na zwycięzców będzie czekał samochód.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł