Goniec.pl > Wiadomości > Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2023 16:19

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy

pożar składowiska chemikaliów
KP PSP Kutno (zdj. ilustracyjne)

Ogromny pożar składowiska odpadów w Łaniętach w powiecie kutnowskim. Jak przekazała straż pożarna, płonął teren powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Ogień, który objął beczki z chemikaliami, został już opanowany. Konieczna była ewakuacja mieszkańców okolicznego budynku.

Pożar składowiska odpadów w powiecie kutnowskim

Zgłoszenie o pożarze dotarło do służb w sobotę 27 maja około godziny 13.30. Jak przekazał mł. bryg. Mariusz Jagodziński, rzecznik kutnowskiej straży pożarnej, płomienie pojawiły się na składowisku odpadów w Łaniętach w powiecie kutnowskim (woj. łódzkie). Strażak nadmienił także, że ogniem objęte zostały beczki zawierające chemikalia.

Polak mieszkał obok Tiny Turner. Ujawnił, jaką była sąsiadką

Gęsty dym spowił okolicę

Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i objął swoim zasięgiem powierzchnię prawie 400 m.kw. Kłęby gęstego, czarnego dymu spowiły niebo nad miejscowością i widoczne były z dużej odległości.

To właśnie z powodu dużego zadymienia konieczna była ewakuacja mieszkańców sąsiedniego budynku. Mimo katastroficznych obrazów, nic im się nie stało.

Na miejscu specjalistyczna grupa chemiczna

Na miejscu w kulminacyjnym momencie pracowało łącznie aż 16 zastępów straży pożarnej. Po godzinie walki płomienie udało się opanować. Teraz w Łaniętach działać ma specjalistyczna grupa chemiczna, która sprawdzi, czy nie doszło do skażenia terenu. Cały teren składowiska jest ogrodzony i zabezpieczony przez policję.

Źródło: Goniec.pl