NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Łazienka plus" to nowy sposób oszustów. Obiecują pieniądze z fikcyjnego programu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.09.2023 14:09

"Łazienka plus" to nowy sposób oszustów. Obiecują pieniądze z fikcyjnego programu

pieniądze seniorka
Zofia i Marek Bazak/East News

Policja alarmuje, oszuści mają zupełnie nowy sposób okradania Polaków. Dzwonią do poszczególnych osób i informują o rządowym programie Łazienka plus. Złodzieje przekonują, że Polakom należą się pieniądze na remont łazienki, ale konieczne jest zrobienie jednej rzeczy. Przekręt nagłośniła jedna z mieszkanek Katowic.

Przekonywali, że można otrzymać pieniądze od rządu

Oszuści znajdują coraz to nowsze sposoby na to, aby sięgnąć po pieniądze Polaków. Najnowszy sposób opiera się na bazowaniu na rzekomym programie dofinansowań oferowanym przez rząd.

Łazienka plus to oferta oszustów, którzy przekonują, że Polacy mogą dostać pieniądze, aby wyremontować sobie łazienkę. Telefon informujący o tej możliwości otrzymała jedna z mieszkanek Katowic. Od razu była zaniepokojona i postąpiła w podręcznikowy sposób.

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Kobieta usłyszała, że może dostać nawet 4,5 tys. zł

Katowicka policja opublikowała specjalny komunikat. Wszystko po telefonie od zaniepokojonej kobiety. Seniorka oświadczyła, iż otrzymała dziwną wiadomość o rządowym programie Łazienka plus. Dyżurujący policjant usłyszał, że ktoś chciał umówić się z kobietą na spotkanie w jej mieszkaniu w ramach rządowego programu "Łazienka plus".

- Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki. Dzwoniący mężczyzna stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki... - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Katowicach.

Seniorka wiedziała, że nie ma czegoś takiego jak program "Łazienka plus"

Kobieta wiedziała, że zadzwonił do niej oszust. Nie tylko powiedziała rozmówcy, że wie, iż nie ma czegoś takiego jak rządowy program “Łazienka plus”. Seniorka oświadczyła, że dzwoni na policję i poinformuje o tej próbie oszustwa.

Policja apeluje o rozwagę i racjonalne podejście do podejrzanie atrakcyjnych ofert składanych przez nieznane osoby. - Oszuści cały czas modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby wprowadzić w błąd i ukraść oszczędności całego życia. Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i przerywajmy takie rozmowy, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na Policji. Bądźmy czujni i bezpieczni! - napisała w komunikacie policja z Katowic.