Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Księżniczka Charlotte pójdzie w ślady Harry’ego? Księżna Kate chce temu zapobiec
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 17.05.2023 16:09

Księżniczka Charlotte pójdzie w ślady Harry’ego? Księżna Kate chce temu zapobiec

księżniczka Charlotte książę Harry
DANIEL LEAL/AFP/East News Rex Features/East News

Księżniczka Charlotte, jako środkowe dziecko księcia Williama i księżnej Kate, prawdopodobnie nigdy nie zasiądzie na tronie Zjednoczonego Królestwa. Podobno ośmiolatka już teraz zdaje sobie sprawę z tego, że pełni inną funkcję, niż jej starszy brat, a księżna Kate doskonale wie, co powinna zrobić, by Charlotte uniknęła losu księcia Harry'ego.

Księżna Kate walczy o dobre stosunki pomiędzy swoimi dziećmi

Księżna Kate ma przed sobą nie lada wyzwanie — musi wychować swojego najstarszego syna na króla, dbając przy okazji, by żadne z dwójki jej pozostałych dzieci nie czuło się zaniedbane. Żona księcia Williama jest gotowa zrobić wszystko, by między rodzeństwem nie doszło do konfliktu przypominającego ten, który rozdzielił ich ojca i księcia Harry'ego. Podobno przyszła królowa martwi się, że tron może być kością niezgody pomiędzy George'em, Charlotte i Louisem. 

Książę William i księżna Walii, podczas koronacji króla Karola III, byli bardzo dumni ze swoich dzieci. Szczególnie ucieszyła ich rola księcia George'a, któremu monarcha powierzył funkcję pazia. Również to wydarzenie miało wpływ na księżniczkę Charlotte, która zdaje sobie sprawę z tego, że jej starszy brat jest traktowany zupełnie inaczej niż ona i jej młodszy brat.

Michał Wiśniewski po raz szósty został ojcem. Ujawnił imiona dziecka

Księżniczka Charlotte nie będzie "zapasowym" dzieckiem

Charlotte, tak samo jak jej stryjeczna babka Anna, będzie pełniła funkcję księżniczki królewskiej. Nadejdzie dzień, w którym będzie świadkiem koronacji swojego starszego brata na króla. Dlatego właśnie księżna Kate już teraz stara się wyjaśniać córce wszystko, co jest związane z przyszłą intronizacją George'a. 

Podobno matka tłumaczy dziewczynce, że jej starszy brat zawsze będzie miał szczególną więź z ojcem. Jednak to ona będzie zawsze bliżej mamy, dlatego też postanowiono, że księżna i księżniczka podczas koronacji króla Karola III będą miały bardzo podobne suknie i diademy.

Książę Harry - książę "zapasowy"

Książę Harry w swojej książce pt. „Ten drugi” zawarł fragmenty, które uderzają w rodzinę królewską. Już sam tytuł sugeruje, że młodszy syn Diany uważa, że jest „zapasowym” dzieckiem. Niepokorny monarcha wychowywał się bowiem w cieniu starszego brata, który zasiądzie na tronie po śmierci lub abdykacji Karola III.

Książę Harry podkreślał, że jako „zapasowy książę” pojawił się na świecie, by w razie tragedii zastąpić Williama na tronie Zjednoczonego Królestwa lub oddać organy na jego rzecz. Ta myśl doskwierała młodszemu z braci przez cały czas. Ostatecznie wraz z żoną Meghan Markle postanowił zrzec się tytułów królewskich.