Goniec.pl
Nie żyje Krzysztof Liedel

Pixabay.com ScorpionD

Krzysztof Liedel przegrał walkę z chorobą

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Krzysztof Liedel, prawnik, specjalista w zakresie zwalczania terroryzmu, dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zmarł po długiej walce z chorobą. Odszedł w niedzielę 18 kwietnia wczesnym popołudniem,

- Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego człowieka, męża i ojca, mojego teścia - Krzysztofa Liedela. Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnych chwil. Spoczywaj w spokoju. Do zobaczenia - napisał na Facebooku zięć działacza Stanisław Puchniewicz.

Nie żyje Krzysztof Liedel

O nieoczekiwanym odejściu Krzysztofa Liedela za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało także Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Współpracownicy w ciepłych słowach wspominali jego charyzmę, energię i motywowanie ich do działania.

- Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika. Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło - czytamy.

Krzysztof Liedel przyszedł na świat 25 czerwca 1969 w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Obrony Narodowej. Sam był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

Krzysztof Liedel zajmował się redagowaniem kwartalnika „Antyterroryzm. Polska i Świat”. Przez pięć lat, do 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie zajmował się realizacją zadań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniem terrorystycznym. Zajmował się także szkoleniem funkcjonariuszy policji.

Zmarły ekspert był kawalerem Złotego Krzyża Zasługi, który trafił w jego ręce tuż po zakończeniu kariery w Departamencie Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Przed dwoma laty kandydował do Sejmu z ramienia partii SLD.

Informacja o śmierci Krzysztofa Liedela po raz pierwszy ujrzała światło dzienne 10 kwietnia bieżącego roku. Przekazał ją wówczas generał Leon Komornicki, były zastępca Szefa Sztabu Generalnego. Wieść została szybko zdementowana przez byłego szefa CBA Pawła Wojtunika.

Niestety, tym razem znany ekspert naprawdę zakończył przedwcześnie swoje życie. W chwili śmierci miał zaledwie 51 lat. Bliskim, przyjaciołom oraz współpracownikom składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >