Goniec.pl > Wiadomości > Królowa Camilla zniknęła tuż przed koronacją. W pałacu huczało od plotek
Irmina Jach
Irmina Jach 17.05.2023 13:37

Królowa Camilla zniknęła tuż przed koronacją. W pałacu huczało od plotek

Królowa Camilla
DANIEL LEAL/AFP/East News

Królowa Camilla na początku maja zasiadła na tronie Wielkiej Brytanii u boku króla Karola III, otrzymując tytuł królowej małżonki Zjednoczonego Królestwa. Koronacja była wydarzeniem podniosłym, ale także niezwykle stresującym dla członków rodziny królewskiej. Podobno presja odbiła się negatywnie na zdrowiu monarchini.

Camilla została królową Zjednoczonego Królestwa

6 maja bieżącego roku królowa Camilla stanęła obok męża w Opactwie Westminsterskim, a na jej głowę została założona imponująca korona. Mimo że 75-latka została królową Wielkiej Brytanii po wielu latach małżeństwa z synem Elżbiety II, do dziś wielu Brytyjczyków widziałoby na jej miejscu tragicznie zmarłą księżnę Dianę.

Koronacja była wydarzeniem o wadze historycznej. Niewiele z żyjących osób pamięta moment, w którym na tronie Zjednoczonego Królestwa zasiadła Elżbieta II. Od tej chwili minęło już niemal 70 lat. Początek panowania jej następcy musiał więc być idealny, co kosztowało członków rodziny królewskiej sporo nerwów.

Michał Wiśniewski po raz szósty został ojcem. Ujawnił imiona dziecka

Królowa Camilla zniknęła tuż przed koronacją

Królowa Camilla w dniu poprzedzającym koronację podobno zapadła się pod ziemię, wywołując tym samym nerwowe poruszenie w pałacu. Do końca miało nie być pewne, czy monarchini weźmie udział w ceremonii. Tym razem problematyczne miały być nie tylko bóle kręgosłupa.

- Przeżyła chwilę prawdziwych wątpliwości. Nigdy o to nie prosiła, nie chciała być królową, ale musiała sobie przypominać, że robi to dla Karola — donoszą tabloidy, powołując się na źródła z otoczenia brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz królowa Camilla ma czuć się znacznie lepiej. Po koronacji „royalsi” w końcu odetchnęli z ulgą.

Od kochanki księcia do królowej Wielkiej Brytanii

Królowa Camilla długo była najbardziej znienawidzoną członkinią rodziny królewskiej. Brytyjczycy przez lata nie mogli wybaczyć żonie króla Karola III romansu, który trwał, nawet gdy ówczesny książę był mężem księżnej Diany. 6 maja na głowie byłej księżnej Walii pojawiła się korona, która zakończyła jej transformację z kochanki do królowej Wielkiej Brytanii.

Rok przed śmiercią królowa Elżbieta II postanowiła, że Camilla będzie znana jako „księżna konsorta”. Kilka miesięcy później zmieniła zdanie, ogłaszając, że żona Karola III będzie tytułowana „królową konsortą”. Zdaniem ekspertów Camilla doskonale rozegrała karty i dziś znana jest jako królowa — tytuł małżonki jest na ogół pomijany w publicznych wypowiedziach.

Źródło: Woman’s Day