Goniec.pl
Kosiniak-Kamysz pożegnał Mariana Ormańca

Piotr Molecki/East News

Kosiniak-Kamysz poinformował o śmierci Mariana Ormańca

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Marian Ormaniec, legendarny polityk PSL. Były wicewojewoda śląski i wicemarszałek tego województwa przegrał walkę z COVID-19. Miał 59 lat.

Marian Ormaniec odszedł w piątek 14 maja w Bielsku-Białej. Wiadomość o śmierci działacza przekazał najpierw burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Chwilę później na Twitterze Władysława Kosiniaka-Kamysza pojawił się wzruszający wpis. Dla prezesa ludowców odejście działacza musi być bardzo mocnym ciosem.

Kosiniak-Kamysz pożegnał Mariana Ormańca

- Dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Marian Ormaniec, ludowiec, wicewojewoda i wicemarszałek województwa śląskiego. Samorządowiec z krwi i kości, który zawsze dbał o swój ukochany region. Niech spoczywa w pokoju - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Marian Ormaniec urodził się 27 marca 1962 roku w Gilowicach. Był absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie i studiów podyplomowych na Politechnice Krakowskiej. Początkowo pracował jako zootechnik gilowickiej spółdzielni „Młodość”. Na początku lat 90. prowadził własną działalność gospodarczą.

Dwukrotnie - w latach 1996-1998 oraz 2002-2006 - był prezesem Beskidzkiej Giełdy Towarowej w Bielsku-Białej. W latach 2001-2002 był wicewojewodą śląskim. W wyborach w 2006 i 2010 roku został wybrany do sejmiku województwa śląskiego.

Od 2006 do 2008 roku był członkiem zarządu województwa. Z początkiem 2008 roku został na krótko wicemarszałkiem regionu. Był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym niemal od początku jego istnienia. Od 2005 roku był przez kilka lat prezesem zarządu wojewódzkiego w Śląskiem.

Działał również społecznie i charytatywnie w stowarzyszeniach wspierających lokalną kulturę i sport. Związany był z Ochotniczym Strażami Pożarnymi. Członkowie lokalnej społeczności wspominają go jako ciepłego, wysoce zaangażowanego i pomocnego człowieka.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci wieloletniego działacza ludowego, byłego wicewojewody i wicemarszałka województwa śląskiego, przewodniczącego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, oddanego samorządowca, działacza na rzecz sportu i kultury, kochającego Żywiecczyznę, a szczególnie swoje ukochane rodzinne Gilowice. [...] Żywiecczyzna utraciła ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój całego regionu. Cześć jego pamięci - pisał Antoni Szlagor.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >