Goniec.pl
Andrzej Duda

Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Duda wypoczywa z żoną w rezydencji na Helu. Internauci: To nie pora na urlop

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

W samym środku afgańskiego kryzysu prezydent Andrzej Duda wybrał się na kolejne wakacje. Tym razem wraz z małżonką Agatą na miejsce wypoczynku wybrali prezydencką rezydencję na Helu.

W poniedziałek Talibowie przejęli kontrolę nad Kabulem, a sytuacja w Afganistanie stała się bardzo niebezpieczna. Wszystkie państwa podjęły decyzję o ewakuacji swoich obywateli oraz Afgańczyków, którzy z nimi współpracowali. Również w Polsce sprawa wywołała poruszenie. A przynajmniej powinna. Tymczasem prezydent postanowił wybrać się na kolejny urlop.

klementyna wohl

Nie żyje Klementyna Wohl, dziennikarka TVP Kultura

CZYTAJ DALEJ

Tego samego dnia wieczorem na płycie głównej lotniska w Warszawie pojawił się rządowy embraer, którego głównym pasażerem miał być prezydent Andrzej Duda. Wraz z małżonką Agatą postanowili spędzić ostatnie dni wakacji w ulubionej Juracie nad polskim morzem.

Przerwany urlop

Z ustaleń Faktu wynika, że pierwsza para planuje dokończyć w Juracie przerwany urlop. Tym doniesieniom zaprzecza będący za granicą prezydencki rzecznik Błażej Spychalski, ale pytany o to, czy w takim razie prezydenta spotkamy w Pałacu Prezydenckim, odpowiada absurdalnym „nie wiem”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

To, co wiemy na pewno to to, że państwo Dudowie wykorzystują w pełni czas w Juracie. Prezydent szaleje na skuterze wodnym, jego małżonka opala się na piasku, oboje spotykają się również z mieszkańcami. Na Helu mają pozostać do końca miesiąca.

Długi pobyt prezydenta Andrzeja Dudy w Juracie wynika pewnie z tego, że prezydent miał ostatnio mnóstwo męczących obowiązków. Najpierw poleciał na Igrzyska do Tokio wspierać naszych sportowców, później zaś musiał zdymisjonować Jarosława Gowina, podpisać kilka ustaw i wziąć udział w święcie Wojska Polskiego.

Opozycja niezadowolona z prezydenta

Politycy opozycji jednym głosem krytykują zachowanie Andrzeja Dudy. Uważają, że sytuacja geopolityczna jest na tyle poważna, że nie czas teraz na wakacje.

Powinna zostać zwołana Rada Bezpieczeństwa Narodowego, bo trzeba zabezpieczyć tych ludzi, którzy kiedyś powierzyli swoje bezpieczeństwo Polakom – mówi Faktowi Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Z kolei Jacek Protasiewicz zauważa, że nie tylko prezydent, ale i premier, minister ds. bezpieczeństwa oraz szef dyplomacji powinni być dzisiaj w Warszawie, Brukseli lub Waszyngtonie. Tymczasem przypomnijmy, że prezes PiS również udał się na wypoczynek.

Politycy PiS utrzymują jednak, że nie ma potrzeby, by najważniejsi politycy byli w tej chwili na miejscu, gdyż cała sytuacja jest opanowana, a wszelkie działania dotyczące Afganistanu zostały wcześniej zaplanowane.

Tylko prawdziwi znawcy kulinarni osiągną wynik 10/10. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 10

Ptifurki to:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Paweł Kukiz wydał oficjalne oświadczenie. Wysłał też pisma przedprocesowe

  • Częstochowa: W oknie życia znaleziono 2-letnią dziewczynkę oraz list. Policja wkroczyła do akcji

  • Premier właśnie ogłosił swoją decyzję. Są zmiany w ministerstwach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

"Psia grypa" rozeszła się po komendach. "GW" ujawnia skalę, KSP odpowiada

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >