Goniec.pl
Kobieta: loteria

pixabay_Chronomarchie

Kobieta wygrała na loterii miliony. Jakiś czas później musiała prosić o ratunek pomoc społeczną

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Kobieta wygrała główną nagrodę na loterii. Szybko jednak roztrwoniła pieniądze, a w jej życiu pojawiły się ogromne problemy

Kobieta wygrała na loterii pokaźną sumę pieniędzy, która wielu osobom spokojnie starczyłaby na utrzymanie się do końca życia. Wiele osób marzy o tym, aby trafić szczęśliwe cyferki w losowaniu. Dla bohaterki naszej historii nie stały się one jednak gwarantem udanego życia.

Kobieta została milionerką, dzięki wygranej na loterii. Dziś ma poważne kłopoty i żyje z zasiłków

Jeśli ktoś myśli, że wygrana na loterii sprawi, że już nigdy niczym nie będzie musiał się przejmować, powinien poznać historię Callie Rogers. Gdy miała zaledwie 16 lat, odebrała czek na sumę 2 milionów funtów, co przy obecnym kursie złotówki, daje kwotę ponad 10 milionów złotych. I chociaż na początku bardzo cieszyła się ze swojej wygranej i starała się korzystać z życia, wraz z upływem czasu popadała w coraz gorsze problemy.

Ogromne pieniądze to też ogromna odpowiedzialność. 16-latka nie wiedziała, co z nimi zrobić, aby zapewnić sobie spokojną przyszłość i życie w dobrych warunkach. Zamiast tego roztrwoniła swoją fortunę na narkotyki, imprezy oraz operacje plastyczne.

W pewnym momencie jej sytuacja stała się tak zła, że musiała prosić o pomoc opiekę społeczną. Callie wpadła w uzależnienie od narkotyków. Gdy była pod wpływem kokainy, spowodowała wypadek drogowy. Na szczęście nie ucierpiały w nim żadne osoby postronne. Kobieta wpadła w poślizg i wjechała w drewniany płot.

Jakby tego było mało, zaraz po zajściu, postanowiła oddalić się z miejsca zdarzenia. W pościg za nią ruszyli funkcjonariusze policji, którzy szybko złapali kobietę. Podczas zatrzymania stawiała opór, więc byli zmuszeni do użycia gazu pieprzowego. 

Sąd zdecydował ograniczyć wolność Callie, a także nakazał jej wypłatę 200 funtów zadośćuczynienia. Okazała się jednak, że kobieta, która kilka lat wcześniej wygrała 2 miliony funtów, nie miała z czego zapłacić kary. Gdy zniknęła fortuna, a zaczęły się problemy, od Callie odwróciły się osoby, które uważała za swoich przyjaciół. Zwróciła się po zatem o pomoc do opieki społecznej. Historia może być dowodem na to, że same pieniądze nie gwarantują szczęścia, a już na pewno nie wtedy, gdy nie potrafimy nimi mądrze zarządzać.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Podobne artykuły

Nowe składki ZUS

Pieniądze

W 2022 roku przedsiębiorców czekają znaczne podwyżki składek ZUS

Czytaj więcej >
300+

Pieniądze

Nowe zasady wypłacania 300+ już od lipca

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Pieniądze

ZUS ma zamiar ukrócić zasiłek macierzyński. Świadczenia nie otrzymasz tak łatwo

Czytaj więcej >
Emerytury czerwcowe

Pieniądze

Senat planuje zamknąć czerwcową lukę emerytalną

Czytaj więcej >
pogrzeb kosztuje fortunę

Pieniądze

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problem

Czytaj więcej >
Kasety: magnetofon

Pieniądze

Wraca moda na kasety magnetofonowe. Niektóre kosztują dziś krocie

Czytaj więcej >