Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kate Middleton ma raka. Przejmujące oświadczenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.03.2024 19:40

Kate Middleton ma raka. Przejmujące oświadczenie

księżna Kate
Fot.: The Prince and Princess of Wales

Kate Middleton wyjaśniła powody swojej absencji. Żona księcia Williama poinformowała o problemach zdrowotnych, które wykryto w czasie zaplanowanej wcześniej operacji jamy brzusznej. Przyszła królowa Wielkiej Brytanii nie wróci na razie do swoich obowiązków. U księżnej Kate wykryto nowotwór.

Kate Middleton wydała oświadczenie, potwierdziła problemy zdrowotne

Kate Middleton na oficjalnym kanale Księcia i Księżnej Walii na YouTube opublikowała nagranie. Żona księcia Williama zabrała głos w związku z zamieszaniem wokół jej stanu zdrowia i nagłego zniknięcia. Teorie spiskowe na temat tego, co się z nią dzieje wymogły na Pałacu Kensington reakcję.

Księżna Kate poinformowała o swoich problemach zdrowotnych. W czasie zaplanowanej i przeprowadzonej w styczniu 2024 r. operacji jamy brzucha, lekarze wykryli u niej nowotwór. Żona księcia Williama zwróciła się do świata nie tylko z wyjaśnieniami, ale również prośbą.

"Kochanka" księcia Williama przerwała milczenie. Wyjawiła całą prawdę

Księżna Kate przyjmuje chemioterapię

Kate Middleton walczy z rakiem. Księżna potwierdziła to, iż jej zniknięcie związane jest z komplikacjami zdrowotnymi. Nowotwór został wykryty w czasie badań przeprowadzonych tuż po operacji brzucha. Sam zabieg przebiegł pomyślnie.

ZOBACZ: Papież Franciszek z apelem do Polaków. ”To moje marzenie”

- To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć tę sprawę i zarządzać nią prywatnie dla dobra naszej rodziny. […] Zajęło mi trochę czasu, zanim doszłam do siebie po operacji i mogłam rozpocząć leczenie. Ale, co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George’owi, Charlotte i Louisowi w sposób jest dla nich odpowiednie i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze - tłumaczyła na nagraniu księżna Kate.

Żona księcia Williama poinformowała, iż obecnie czuje się już dobrze. Z każdym dniem księżna Walii ma być silniejsza. Podkreśliła, że stara się skupić na rzeczach, które pomagają jej zdrowieć. Kate Middleton dodała że jej zespół medyczny zalecił jej poddanie się chemioterapii zapobiegawczej. - Jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedziała na nagraniu.

Kate Middleton zwróciła się do innych pacjentów onkologicznych

- Posiadanie Williama u mojego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i otuchy. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które okazywało tak wielu z Was. To wiele znaczy dla nas obojga - powiedziała Kate Middleton na nagraniu stworzonym środę (20.03) w BBC Studios w Windsorze.

ZOBACZ: Wielka akcja w kościołach w całej Polsce. Zacznie się już niebawem

Na razie Kate Middleton nie powróci w pełni do królewskich obowiązków. Księżna Walii zapewniła, że obecnie skupia się na procesie leczenia. Poprosiła o wyrozumiałość i zwróciła się w stronę innych pacjentów onkologicznych.

- W tej chwili myślę także o wszystkich tych, których życie został dotknięty chorobą nowotworową. Prosimy, aby wszyscy, którzy zmagają się z tą chorobą, niezależnie od jej formy, nie tracili wiary ani nadziei. Nie jesteście sami - dodała księżna Kate.