Goniec.pl
Kaja Godek Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Pomysł Kai Godek spodobałby się Putinowi? Ulotki z zakrwawionymi płodami witają Ukrainki w Polsce

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Maja Staśko

Udostępnij:

Fundacja Życie i Rodzina i Kaja Godek przedstawiły ulotkę, którą chcą rozdawać Ukrainkom w ciąży na granicy. W ulotce pojawia się informacja, że w Polsce aborcja jest nielegalna. "Aborcja to zabójstwo i najgorsza zbrodnia" - możemy przeczytać. W środku znajdują się obrazy poszarpanych, zakrwawionych płodów. Takie obrazy mogą zobaczyć straumatyzowane wojną Ukrainki, gdy przekroczą granicę Polski. Czy tak chcemy je przywitać?

Czy naprawdę w momencie, gdy uchodźczynie widziały rozpadające się budynki i strzały oddawane do ludzi, gdy umierają ich bliscy i rodzina - chcemy im mówić, że to aborcja jest "najgorszą zbrodnią"? A wojna? A morderstwa na wojnie? Jak można być tak nieczułym na ich doświadczenia, jak można tak bagatelizować krzywdy, które obecnie przeżywa ich naród?

W Ukrainie aborcja legalna do 12. tygodnia

W Ukrainie aborcja jest legalna do 12. tygodnia. Ukrainki zupełnie inaczej traktują zabieg przerywania ciąży. Często nie są katoliczkami i katolickie wartości są dla nich zupełnie obce, a propaganda uderzająca w straumatyzowane kobiety od samego przekroczenia granicy, robiąca z nich zbrodniarki, jeśli inaczej myślą - to znęcanie się nad ofiarami wojny. Atakowanie ich obrazami rozszarpanych, zakrwawionych płodów zamiast przywitania w kraju, to czyste okrucieństwo.

Czyżby to działanie przeciwko ukraińskim kobietom przez Fundację Kai Godek miało coś wspólnego z tym, że Ordo Iuris ma mieć powiązania z Kremlem? Czy to uderzenie w Ukrainki, by wesprzeć zamordystyczne działania Putina?

Propaganda putinowska?

Bagatelizowanie zbrodni wojennych i twierdzenie, że największą zbrodnią jest aborcja, to założenia, które idealnie wpisują się w propagandę putinowską.

I właściwie to nic dziwnego. Jakiś czas temu słynna była sprawa z pozwem Ordo Iuris przeciwko Marcie Lempart, która nazwała organizację "opłacanymi przez Kreml fundamentalistami". Na forach organizowanych przez Fundację Św. Andrzeja Apostoła gościła m.in. Ewa Ślizień-Kuczapska, ginekolożka pojawiająca się w polskich mediach jako „ekspertka Ordo Iuris”. W 2019 r. uczestników Forum pozdrowił na Twitterze prezydent Putin. Ordo Iuris na tych forach występuje jako ,,organizacja partnerska", jak podnosi Klementyna Suchanow. A Fundacja Andrzeja Apostoła, która organizuje fora, jest finansowana przez rosyjskiego oligarchę, byłego radzieckiego dyplomatę i wiceministra sportu. Oligarcha w związku z inwazją na Krym od 2014 r. jest objęty sankcjami przez USA i EU. (informacje za: OKO.press)

Bez wątpienia nękanie ukraińskich kobiet na polskim terenie, wywoływanie w nich poczucia winy, atakowanie ich obrazami krwi i rozszarpanych ciał, sprzyja Putinowi i jego wojnie.

Aż trudno w to uwierzyć, naprawdę. W takie bestialstwo.

Tagi:

aborcjaUkrainaWojna w Ukrainie

Maja StaśkoAutor

Autorka, dziennikarka, aktywistka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maja.stasko@iberion.pl

Podobne artykuły

Flickr/Kris

Wiadomości

Strzały podczas policyjnej interwencji w Warszawie. Służy apelują o pomoc, wydano list gończy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ewakuacja szkoły w Głogoczowie. Ponad 400 uczniów i nauczycieli musiało pilnie opuścić budynek

Czytaj więcej >
Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Wiadomości

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Pomorskie: 17-letni motorowerzysta potrącił psa i uderzył w drzewo. Nastolatek poniósł śmierć na miejscu

Czytaj więcej >
Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Wiadomości

Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Czytaj więcej >
Przedszkolanki nie mogły powstrzymać się od rasistowskich uwag na temat dziecka. Wszystko nagrało się na telefonie jednej z matek; Źródło: Pixabay/FeeLoona

Wiadomości

Rasistowskie uwagi warszawskich przedszkolanek. Kobiety nie wiedziały, że wszystko się nagrywa

Czytaj więcej >