Goniec.pl

Goniec.pl [zdjęcie ilustracyjne]

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

18 nagrobków na cmentarzu komunalnym w Jastrzębiu-Zdroju padło ofiarą działania nieznanego wandala. Sprawca zaczął działać w listopadzie zeszłego roku, nadal niewykryty przerwał działalność w grudniu. W ostatnich dniach po raz kolejny pojawiły się uszkodzenia odpowiadające jego metodologii. Policja prosi obywateli o pomoc.

Kolejne uderzenie seryjnego wandala

Cmentarz na ul. Okrzei w Jastrzębiu-Zdroju (woj. śląskie ) po raz kolejny padł ofiarą wandalizmu. Uszkodzone zostały dwa portrety ceramiczne na nagrobkach. Zniszczenia zostały wykryte przez pracowników cmentarza i rodziny zmarłych.

Sprawa trafiła na policję. Zdaniem funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji sprawcą ma być ta sama osoba, która odpowiada za serię wandalizmów w listopadzie roku 2022. Policjanci wyjaśniają swoje rozumowanie.

Pierwszych zniszczeń dokonał w listopadzie 2022 roku

Sprawa zniszczenia mienia toczy się już od końca listopada 2022 roku. Zgłoszono wtedy w sumie 16 nagrobków, które zostały uszkodzone. Sprawca za każdym razem niszczył wizerunki zmarłych znajdujące się na pomnikach. Pokrywa się również metoda, jaką sprawca dokonuje czynu. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, zniszczenia za każdym razem są dokonywane najprawdopodobniej niewielkim młotkiem.

Postępowanie jak do tej pory nie wykryło odpowiedzialnego za zniszczenia. Nieznany przestępca zaprzestał procederu przed świętami Bożego narodzenia, powrócił do niego najprawdopodobniej w tym tygodniu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

- Wszelkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu bezmyślnych wandali prosimy o kontakt z jastrzębską komendą osobiście lub pod numerami telefonów: 112, 47 85 54 200 - apelują funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: dziennikzachodni.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]