Goniec.pl
Jarosław Kaczyński

Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński wrócił do Borów Tucholskich. "Jarku, odpocznij i nie troszcz się na urlopie polityką"

23 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński po intensywnym politycznie lipcu, który przyniósł mu wiele trosk, wypoczywa na północy Polski. Zmęczenie najwyraźniej dało mu się we znaki, bo o zwolnienie tempa i przerwę od polityki apeluje za pośrednictwem jednej z gazet zatroskany brat cioteczny.

Prezes PiS znany jest ze swojego przywiązania do kraju. Od lat jeździ m.in. do Borów Tucholskich, chętnie spaceruje też po górach w towarzystwie zaufanego współpracownika, Joachima Brudzińskiego. Również i w tym roku Jarosław Kaczyński wybrał się na wakacje w Polsce, tym razem na Pomorze.

wypadek zakopane

Zakopane: 19-letni kierowca wjechał w przechodnia. Jest nagranie

CZYTAJ DALEJ

Brat cioteczny apeluje do Jarosława Kaczyńskiego

Jak informowały media, w połowie sierpnia prezes PiS postanowił udać się na długo wyczekiwany urlop. W minioną środę zrobił sobie jednak małą przerwę od wypoczynku, by jak co miesiąc udać się do Krakowa na obchody miesięcznicy pogrzebu ukochanego brata i jego żony Marii. Teraz jednak powrócił na Pomorze, by w spokoju odpocząć od mediów i polityki.

O prezesa PiS troszczą się najbliżsi, którzy widzą, jak wiele czasu poświęca on pracy. W rozmowie z Super Expressem, jego brat cioteczny Jan Maria Tomaszewski wyjawił, że urlop polityka potrwa do końca sierpnia. Jak stwierdził sam krewny, to czas na odpoczynek od polityki, którą Kaczyński zajmuje się przez cały czas.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Jarku, odpocznij i nie troszcz się na urlopie polityką – apeluje do Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów zatroskany Tomaszewski i wyraża nadzieję, że prezes PiS posłucha jego rady.

Intensywne wakacje

Lipiec i pierwsza połowa sierpnia były dla Jarosława Kaczyńskiego bardzo intensywne i przyniosły mu wiele zmartwień. Początkiem problemów była coraz bardziej widoczna krytyka Polskiego Ładu wyrażana przez Jarosława Gowina i jego bliskich współpracowników. Kryzys w koalicji ostatecznie zakończył się jej rozłamem, a to oznaczało ponowne poszukiwanie większości w Sejmie i żmudne negocjacje z pojedynczymi posłami.

Następnym wyzwaniem była dla prezesa PiS ustawa lex TVN. Politykowi bardzo zależało na jej przeforsowaniu, dlatego też dwoił się i troił, aby mieć pewność, że Sejm ją uchwali.

Ostatecznie tak się stało, jednak teraz Kaczyński musi zwierać szyki, by odrzucić prawdopodobne senackie weto i przekonać prezydenta, by ten nie zablokował projektu. Zjednoczoną Prawicę czeka więc burzliwa jesień, na którą warto już teraz zbierać siły.

Screen z materiału portalu se.pl pt. „Jarosław Kaczyński na wakacjach. Tak prezes PiS regeneruje siły” pod adresem https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kaczynski-wrocil-na-wakacje-rada-od-kuzyna-jarku-odpocznij-aa-4icy-C9JT-tKNe.html

Screen z materiału portalu se.pl pt. „Jarosław Kaczyński na wakacjach. Tak prezes PiS regeneruje siły” pod adresem https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kaczynski-wrocil-na-wakacje-rada-od-kuzyna-jarku-odpocznij-aa-4icy-C9JT-tKNe.html

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Warszawska Prokuratura otrzymała zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego

  • Anna Cieślak i Edward Miszczak wzięli ślub. Internauci skrytykowali ubiór panny młodej

  • W "Wiadomościach" pojawił się sondaż o macierzyństwie. Połączyli go ze słowami Donalda Tuska

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >