Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Janusz Korwin-Mikke: "Moim celem jest obalenie obecnego ustroju"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.11.2022 21:37

Janusz Korwin-Mikke: "Moim celem jest obalenie obecnego ustroju"

Korwin Mikke  goniec.pl
Goniec.pl

Janusz Korwin-Mikke, polityk słynący z niekonwencjonalnego podejścia do wielu kwestii, w rozmowie z portalem Goniec.pl podzielił się swoimi przekonaniami dotyczącymi m.in polskiego systemu edukacji. Były prezes partii KORWiN zadeklarował przy okazji, że jego celem jest "obalenie obecnego ustroju".

Janusz Korwin-Mikke: "Moim celem jest obalenie obecnego ustroju"

Janusz Korwin-Mikke, który niedawno zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa partii KORWiN, na rzecz Sławomira Mentzena, postanowił w rozmowie z dziennikarzem portalu Goniec.pl Marcinem Kruszewskim odniósł się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce. Znany z ciętego języka doświadczony polityk jak zwykle był w formie.

Jednym z tematów, na który wypowiedział się Janusz Korwin-Mikke, była kwestia edukacji - a dokładnie nauczycieli i wpływu na nich polskich władz oraz opinii publicznej.

- Jest chyba gorzej niż za komuny. Za komuny jak nauczyciel powiedział uczniom prawdę o Katyniu, to mógł oczekiwać, że wprawdzie z pracy może wylecieć, ale przynajmniej spotka się z pochwałą społeczeństwa. Dzisiaj on się boi, że będzie potępiony przez społeczeństwo jak powie coś, co nie jest zgodne z poprawnością polityczną. Bo jest przekonany, dzięki telewizji, że wszyscy tak myślą - oznajmił Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke: "Moim celem jest obalenie obecnego ustroju"

Janusz Korwin-Mikke ocenił wybór Sławomira Mentzena na prezesa partii KORWiN. - Będzie skuteczniejszy, bo on jest pragmatyk. Zwróć uwagę, że ja jestem ideologiem i moim celem jest obalenie obecnego ustroju. I szczerze mówiąc mnie nie interesuje jak ten ustrój teraz wygląda, ja wiem, że trzeba go obalić. Ja wiem oczywiście jakie sa teraz podatki. Np. chcę zlikwidować podatki dochodowe i skoro chcę je zlikwidować to, po co mi wiedzieć, jakie one są - podkreślał w swoim stylu doświadczony polityk.

Janusz Korwin-Mikke: "Ludzi g***o interesuje gospodarka"

Janusz Korwin-Mikke przez lata zasłynął swoim kontrowersyjnym stylem prowadzonej retoryki oraz poglądami, które znacznie odbiegają od tych zwyczajowo wygłaszanych w polskiej debacie publicznej.

- Ludzi g***o interesuje gospodarka, ludzie nie wiedzą co to jest np podatek dochodowy. Dziewięćdziesiąt-parę procent ludzi nawet nie wie, że płaci jakiekolwiek podatki - nie gryzł się w język Korwin-Mikke.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: