Obostrzenia: luzowanie po majówce Żródło: pixabay.com, autor: vperemencom

Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń po majówce? Wiceminister rozwoju odpowiada

27 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Pandemia koronawirusa wywróciła życie wielu Polaków do góry nogami. Grono osób z niecierpliwością wyczekuje powrotu do normalności. Wiceminister rozwoju wyjawiła, jak może on wyglądać.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk przekazała dziś ważne informacje na temat tego, jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń, które rząd planuje po majówce. Dowiedzieliśmy się, które branże zostaną odmrażane jako pierwsze oraz kiedy możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia Ministerstwa Zdrowia w tej kwestii.

Luzowanie obostrzeń po majówce. Olga Semeniuk wyjawiła ważne szczegóły

Chociaż konferencja prasowa w sprawie obostrzeń, na której oficjalnie poznamy nowe plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń po majówce, odbędzie się dopiero jutro, już dziś wiceminister rozwoju wyjawiła pewne szczegóły. Olga Semeniuk twierdzi, że wkrótce powróci wiele usług, które dotychczas nie mogły funkcjonować normalnie. W podobnym tonie wypowiadał się również Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

- Obostrzenia mają zostać poluzowanie, i to w znacznym stopniu. Wróci bardzo wiele usług - powiedział Adam Niedzielski

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk twierdzi, że w pierwszej kolejności odmrażane będą te branże, które były zamknięte najdłużej. Możemy zatem spodziewać się, że będzie chodziło o eventy i gastronomię oraz przedsiębiorców, którzy mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni. Jednocześnie Olga Semeniuk przyznaje, że dziś w gospodarce brakuje tak naprawdę każdej gałęzi, która była mocno ograniczana.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

- Po 1,5 roku walki z pandemią dzisiaj brakuje w gospodarce każdej gałęzi, która jest zamknięta - powiedziała Olga Semeniuk w rozmowie z Polsatem

Wiceminister oznajmia, że rząd rozważa podobny wariant zdejmowania obostrzeń do tego, który był już stosowany w 2020 roku. Wtedy to umożliwiano organizowanie, chociażby wesel czy komunii na świeżym powietrzu z zachowaniem zasad DDMA - dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja.

Oczywiście decyzje rządu będą uzależnione od statystyk dotyczących rozwoju epidemii. W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia przekazywało znacznie mniejsze dane, niż jeszcze kilka tygodni temu. Wydaje się zatem, że można patrzeć w przyszłość z optymizmem, chociaż wciąż warto oczywiście zachowywać zdrowy rozsądek i odpowiedzialność.

- My rekomendujemy odmrażanie poszczególnych gałęzi, mam nadzieję, że również te liczby, które obserwujemy pozwolą mieć w tej kwestii kontrolowany optymizm - oznajmiła Olga Semeniuk

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radiozet.pl

Następny artykuł