Goniec.pl
jacek-jaworek-falszywy-trop

materiały policji

Jacek Jaworek odnaleziony? Policyjna obława na dworcu w Tarnowie

25 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja odpowiedziała na wezwanie dotyczące Jacka Jaworka. Mężczyzna poszukiwany w sprawie potrójnego morderstwa miał być widziany w Tarnowie. Funkcjonariusze sprawdzili trop, który ostatecznie okazał się jednak fałszywy. Do służb mundurowych regularnie docierają informacje o miejscach, w których może chować się podejrzany.

Choć początkowo mogło się wydawać, że do zatrzymania Jacka Jaworka, który jest podejrzany o brutalne morderstwo trzech osób, mija już 46. dzień poszukiwań mężczyzny. Po tym, jak we wsi Borowce koło Częstochowy doszło do makabrycznej zbrodni, 52-latek zniknął.

wiadomosci wpadka

W "Wiadomościach" pomylili datę wybuchu II wojny światowej. Materiał szybko zdjęto

CZYTAJ DALEJ

Niedawno Komenda Miejska Policji w Tarnowie otrzymała zgłoszenie, które wskazywało na to, że Jacek Jaworek mógł przebywać na jednym z miejskich peronów. Na miejscu natychmiast pojawiły się radiowozy. Po sprawdzeniu funkcjonariusze stwierdzili jednak, że to fałszywy trop.

Trwają poszukiwania Jacka Jaworka

Z komunikatu policji wynika, że jedna z osób dostrzegła na tarnowskim dworcu mężczyznę, który w znacznym stopniu przypominał Jacka Jaworka. Służby mundurowe od razu wysłały kilka jednostek na peron, by zweryfikować zawiadomienie. Funkcjonariusze odnaleźli wskazanego przez świadka mężczyznę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Ktoś zobaczył na peronie mężczyznę, który bardzo przypominał poszukiwanego. Policjanci natychmiast zareagowali na zgłoszenie – poinformowała asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po zatrzymaniu i sprawdzeniu dokumentów tożsamości podejrzanego, okazało się, że był to fałszywy trop. Podczas kontroli policjanci potwierdzili, że mężczyzna nie jest poszukiwany przez służby. Mieszkaniec, który przypominał nieco Jacka Jaworka, czekał na swoją córkę.

To już kolejny trop w okolicach Tarnowa. Według doniesień medialnych w piątek 20 sierpnia służby mundurowe pojawiły się w Jodłowej. Na terenie pustostanów, niedaleko wysypiska śmieci miał ukrywać się poszukiwany 52-latek. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn – żaden z nich nie był podejrzanym.

Napływają zawiadomienia w sprawie Jacka Jaworka

W rozmowie z mediami podkomisarz Magdalena Szust ze śląskiej policji ujawniła, że służby codziennie odbierają anonimowe zgłoszenia w sprawie Jacka Jaworka. Jak przekazała funkcjonariuszka, w ciągu dnia mieszkańcy nadsyłają nawet kilkanaście wezwań.

Mundurowi sprawdzają wszystkie zawiadomienia. Podkomisarz zaznaczyła, że policjanci pracują dzień w dzień, „choć może poszukiwania nie są widoczne gołym okiem”. Magdalena Szust zdradziła też, że nie wyklucza się możliwości ucieczki za granicę podejrzanego.

– Ciężar zadań przejął wydział kryminalny, wydział zajmujący się cyberprzestępczością oraz współpracą międzynarodową, bo ucieczka za granicę jest jedną z branych pod uwagę hipotez – przekazała.

Jacek Jaworek jest poszukiwany zarówno listem gończym, jak i Europejskim Nakazem Aresztowania. Wystawiono też za nim czerwoną notę Interpolu. Za informację, które pomogą w ujęciu podejrzanego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET; Onet.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >
fundacja pro prawo do życia

Wiadomości

Fundacja Pro - Prawo do życia złożyła w Sejmie projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji

Czytaj więcej >