Goniec.pl
Iwona Wieczorek

Materiały Policyjne

Iwona Wieczorek nadal żyje? Dramatyczne fakty wyszły na jaw po latach

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Iwona Wieczorek zaginęła 12 lat temu. 19-latka zniknęła, wracając z Dream Clubu do swojego domu. Czy jest szansa na to, że młoda gdańszczanka wciąż żyje? Czy śledczy brali tę hipotezę pod uwagę?

Iwona Wieczorek nadal żyje?

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca niedaleko Parku Reagana w Sopocie. Po 12 latach nadal nie ma po niej śladu Czy możliwe jest, że zaginiona dziewczyna nadal żyje? W rozmowie z Super Expresem na ten temat wypowiedział się Mikołaj Podolski, dziennikarz śledczy i autor książki "Łowca Nastolatek", która opowiada o śledztwie w sprawie właściciela Zatoki Sztuki.

- Media mocno wybieliły jej osobę. Wątek samouprowadzenia był poważnie brany pod uwagę. Śledczy mieli swoje powody — komentuje.

Sam rozmówca nie chce jednak wchodzić w szczegóły. Scenariusz zakładający, że Iwona Wieczorek sama zaaranżowała swoje zaginięcie, wydaje się nieprawdopodobny, jednak obecnie do informacji prasowej nie zostały podane informacje o dowodach mogących go wykluczyć.

Zwłoki Iwony Wieczorek są poza granicami Polski?

Hipoteza o samouprowadzeniu wyjaśniałaby, czemu jak do tej pory śledczym nie udało się odnaleźć ciała zaginionej. Istnieje jednak inny scenariusz, który zakłada, że zwłoki nie znajdują się w Polsce. Możliwe jest, że ktokolwiek odpowiada za tę zbrodnię, po jej dokonaniu wrzucił Iwonę Wieczorek do Zatoki Gdańskiej.

- Cały czas nie mogę wykluczyć, że Iwona jakimś cudem znalazła się w morzu. W okolicy Gdańska zwłoki często są niesione przez prądy na wschód. Musimy zostawić sobie chociaż jeden procent szans, że zwłoki mogły zostać zniesione do Obwodu Kaliningradzkiego albo na Litwę i tam mogło dojść do jakieś pomyłki przy identyfikacji ciała. Nie ma oczywiście na to, żadnych dowodów na to, że tak mogło się stać. Jednak na żadną hipotezę nie ma dowodów — tłumaczy Podolski.

Iwona Wieczorek

Sprawa Iwony Wieczorek. "Miał ciągnąć przed zgwałceniem Iwonę za włosy"

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Jakub FranekAutor

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.franek@goniec.pl

Podobne artykuły

Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Miliony Polaków muszą złożyć wniosek od 1 marca. Kto nie zrobi, dostanie mniej pieniędzy

Czytaj więcej >
W wieku 79 lat zmarł były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (Arcaion/Pixabay).

Wiadomości

Nie żyje Adam Gąsior, zasłużony dziennikarz turystyczny

Czytaj więcej >
Pożar, Katowice, KM PSP Katowice

Wiadomości

Pożar w Katowicach, konieczna była ewakuacja bloku. Trzy osoby poszkodowane

Czytaj więcej >