Goniec.pl > Wiadomości > IKEA apeluje do klientów. Wydano pilny komunikat
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 13.09.2023 14:34

IKEA apeluje do klientów. Wydano pilny komunikat

IKEA
pixabay

Sieć sklepów IKEA wydała ważny komunikat dla swoich klientów. Chodzi o jeden z produktów. Wszystkie osoby, które dokonały jego zakupu, są proszone o zamówienie bezpłatnego mocowania na wymianę.

IKEA wydała ważny komunikat

IKEA ostrzega posiadaczy jednego ze swoich produktów przed jego używaniem. Sklep wydał komunikat, którym zapewnił na wstępie, że przy produkcji asortymentu przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż. Mimo to dotarły do nas informacje o przypadkach pękania mocowań utrzymujących lustro LETTAN na ścianie. W rezultacie lustro może spaść na podłogę - czytamy.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

IKEA ogłasza akcję naprawczą popularnych luster

Już w styczniu 2023 roku ogłoszono akcję naprawczą luster marki LETTAN. Produkty te nie powinny być używane ze względu na ryzyko pęknięcia mocować, a w konsekwencji - ryzyko rozbicia lustra.

- Po przeprowadzeniu dalszych badań, jak również dodatkowych kontroli u naszych dostawców, ustaliliśmy, że wadliwe mocowania były używane w produkcji dłużej, niż początkowo było IKEA wiadome. Bezpieczeństwo naszych klientów to dla nas zawsze sprawa najwyższej wagi. Dlatego w ramach działań zapobiegawczych IKEA postawiła rozszerzyć akcję naprawczą - dodano.

Co objęto akcję naprawczą?

Jak przekazano, akcją naprawczą objęto wszystkie lustra LETTAN z oznaczeniem daty produkcji do 2105 (rok-tydzień) włącznie oraz lustra LETTAN z numerem dostawcy 21944, z oznaczeniem daty produkcji do 2325 (rok-tydzień) włącznie.

Właściciele powyższych modeli są proszone o natychmiastowe zaprzestanie używania produktu. Powinni ponadto zamówić bezpłatne mocowania na wymianę.

Tagi: Ikea