Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gwałtowne ocieplenie w październiku, termometry wystrzelą
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 14.10.2021 16:56

Gwałtowne ocieplenie w październiku, termometry wystrzelą

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
[II-51]

Października przyzwyczaił nas już do ciągle spadających temperatur, kolejnych mglistych poranków i przymrozków, które ostatnio zaczęły występować w Polsce. Mało tego - w górach pojawił się już nawet pierwszy śnieg, a ptaki zdążyły już uciec z Polski na zimę. Jednak nie oznacza to, że październik nie może nas jeszcze zaskoczyć. A mianowicie temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza i to wyraźnie.

To nie żart. Najnowsze doniesienia synoptyków wskazują, że Europę czekają niesamowite upały jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje portal windy.com, na południu kontynentu spodziewać się mamy nawet 28 stopni w przyszłym tygodniu.

Wysokie temperatury nawiedzą też nasz kraj. Zgodnie z prognozami, od piątku 15 października zacznie się robić coraz cieplej, aż w końcu apogeum przyjdzie w środę w przyszłym tygodniu.

Najpierw jednak zacznie się od słonecznego weekendu. Sobota i niedziela mają być jedyne w swoim rodzaju jako naprawdę pełne słońca przyjemne dni października. Później przyjdzie poniedziałek, a z nim wtorek, gdy temperatura nie będzie wydawała się odbiegać od normy, wskazując około 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

To właśnie jednak w środę czekać ma nas niespodzianka pogodowa. Jak bowiem wynika z prognozy długoterminowej serwisu windy.com, wówczas w Polsce zanotowane zostaną aż 23 stopnie Celsjusza. I to 20 października.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak wysoka temperatura nie będzie dotyczyła całego kraju, a jedynie jego zachodniej i południowo-zachodniej części. W pozostałych częściach Polski temperatury będą jednak również wyraźnie niepaździernikowe.

18 do 20 stopni Celsjusza ma się tego dnia utrzymywać w środkowej Polsce. Temperatury nad morzem będą wahać się od 15 do 17 stopni. Z kolei na wschodzie czeka nas 16 stopni Celsjusza na Podlasiu do 13 stopni, które mają zostać odnotowane na południowym krańcu polskiej ściany wschodniej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: pogoda.interia.pl

Tagi: Pogoda