Goniec.pl
fot. Piotr Molecki/East News

Gwałtowne ocieplenie w październiku, termometry wystrzelą

14 Października 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Października przyzwyczaił nas już do ciągle spadających temperatur, kolejnych mglistych poranków i przymrozków, które ostatnio zaczęły występować w Polsce. Mało tego - w górach pojawił się już nawet pierwszy śnieg, a ptaki zdążyły już uciec z Polski na zimę. Jednak nie oznacza to, że październik nie może nas jeszcze zaskoczyć. A mianowicie temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza i to wyraźnie.

To nie żart. Najnowsze doniesienia synoptyków wskazują, że Europę czekają niesamowite upały jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje portal windy.com, na południu kontynentu spodziewać się mamy nawet 28 stopni w przyszłym tygodniu.

Wysokie temperatury nawiedzą też nasz kraj. Zgodnie z prognozami, od piątku 15 października zacznie się robić coraz cieplej, aż w końcu apogeum przyjdzie w środę w przyszłym tygodniu.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Najpierw jednak zacznie się od słonecznego weekendu. Sobota i niedziela mają być jedyne w swoim rodzaju jako naprawdę pełne słońca przyjemne dni października. Później przyjdzie poniedziałek, a z nim wtorek, gdy temperatura nie będzie wydawała się odbiegać od normy, wskazując około 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

To właśnie jednak w środę czekać ma nas niespodzianka pogodowa. Jak bowiem wynika z prognozy długoterminowej serwisu windy.com, wówczas w Polsce zanotowane zostaną aż 23 stopnie Celsjusza. I to 20 października.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak wysoka temperatura nie będzie dotyczyła całego kraju, a jedynie jego zachodniej i południowo-zachodniej części. W pozostałych częściach Polski temperatury będą jednak również wyraźnie niepaździernikowe.

18 do 20 stopni Celsjusza ma się tego dnia utrzymywać w środkowej Polsce. Temperatury nad morzem będą wahać się od 15 do 17 stopni. Z kolei na wschodzie czeka nas 16 stopni Celsjusza na Podlasiu do 13 stopni, które mają zostać odnotowane na południowym krańcu polskiej ściany wschodniej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: pogoda.interia.pl

Przemysław TerleckiAutor

W mediach pracuję od 7 lat. Pierwsze kroki stawiałem w sieci, potem w radiu, by w końcu trafić do gazety. 4 lata prowadziłem własną audycję w Radiu Meteor. Do dziś moje teksty ukazują się w gazecie studenckiej Fenestra. Z Grupą Iberion związany od 2015 roku.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: przemyslaw.terlecki@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >