Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramat w Wielkopolsce. Interweniował śmigłowiec LPR, dwie osoby ranne
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 09.04.2024 09:01

Dramat w Wielkopolsce. Interweniował śmigłowiec LPR, dwie osoby ranne

Rozbity bus
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie

W poniedziałek 8 kwietnia na drodze krajowej nr 32 koło Strykowa pod Poznaniem, doszło do poważnego wypadku. Bus czołowo zderzył się z ciężarówką. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie osoby zostały poszkodowane. 

Wypadek na DK32 koło Strykowa pod Poznaniem

W poniedziałek 8 kwietnia, około godziny 16 na drodze krajowej nr 32 koło Strykowa pod Poznaniem, doszło do poważnego wypadku, w którym bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Na skutek siły uderzenia samochody zatrzymały się dopiero po przeciwnych stronach jezdni. 

 

Nie żyją młodzi motocykliści. Tragiczne wypadki w tej samej miejscowości Wypadek busa z turystami w Gruzji. Rannych 11 Polaków

Dwie osoby zostały poszkodowane

W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna, ratownictwo medyczne, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Dwie osoby zostały poszkodowane. W celu ich wydostania strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. 

Dwie osoby są poszkodowane, są uwalniane przez straż, gdyż były zakleszczone w pojazdach. Miały przygniecione nogi. Obecnie na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej - informował dyżurny wielkopolskich strażaków w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Droga została całkowicie zablokowana

Na skutek wypadku droga krajowa nr 32 na wysokości Strykowa została całkowicie zablokowana. Według udzielonych przez strażaków informacji, doszło do wycieku paliwa. Ruch samochodowy został przywrócony po około 3 godzinach. Przyczyny wypadku nie są znane. 

Źródło: Info112.pl/RadioZet/Głos Wielkopolski