Goniec.pl

Marek BAZAK/East News/https://twitter.com/TAG24FFM

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Do potężnego karambolu doszło na autostradzie A3 w Niemczech. W zderzeniu łącznie udział brały 24 samochody. W akcji uczestniczył śmigłowiec ratunkowy, jest wielu rannych.

Niemcy. Ogromny karambol na autostradzie

Do opisywanego zdarzenia doszło w czwartek 26 stycznia około godziny 9 rano na niemieckiej autostradzie A3 w okolicach Weibersbrunnu w Dolnej Frankonii. Na odcinku około 500 metrów miało tam miejsce zderzenie aż 24 pojazdów, skutkujące rannymi 12 osobami.

Jak wynika z raportu miejscowej policji, warunki panujące na niemieckich drogach były wtedy naprawdę trudne. Nawierzchnia jezdni pokryta była gołoledzią, która przyczyniła się do utraty panowania nad pojazdem przez wielu kierowców.

Na miejsce zdarzenia wezwano natychmiast pomoc. Ranni przewiezieni zostali karetkami do okolicznych szpitali. Ze względu na poważne obrażenia, dwie osoby przetransportowane musiały być przy użyciu śmigłowca ratunkowego .

Podróżujący musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu

Policjanci, poinformowali zamierzających poruszać się autostradą kierowców o istotnych utrudnieniach. - Autostrada A3 w kierunku Frankfurtu była zablokowana do godz. 12:15 - czytamy na łamach portalu Tag24.de.

Praktycznie równocześnie na przeciwległym pasie jazdy miał miejsce pożar samochodu dostawczego. W pobliżu rozjazdu w miejscowości Rohrbruch kierujący pojazdem zjechał na pobocze z racji awarii technicznej samochodu.

Po chwili samochód stanął w płomieniach. Na szczęście obyło się bez poważniejszych skutków. - Pożar udało się ugasić i nikomu nic się nie stało - oznajmiła niemiecka straż.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tag24.de

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]