Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sport > FC Barcelona w defensywnym kryzysie. Szczęsny uratował klub przed katastrofą
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 29.10.2025 22:55

FC Barcelona w defensywnym kryzysie. Szczęsny uratował klub przed katastrofą

FC Barcelona w defensywnym kryzysie. Szczęsny uratował klub przed katastrofą
kapif.pl

El Clasico zakończyło się przegraną Barcelony 1:2 z Realem Madryt i odsłoniło poważne problemy mistrzów Hiszpanii w defensywie. Jedynym, który utrzymał emocje pod kontrolą, był Wojciech Szczęsny. Statystyki pokazują, że tak słabo pod wodzą Hansiego Flicka nie było od lat, a eksperci porównują obecną sytuację do ery Koemana.

El Clasico i dramat w defensywie

Drugi sezon pod wodzą Hansiego Flicka nie układa się po myśli Barcelony. Po dziesięciu kolejkach zespół traci pięć punktów do prowadzącego Realu Madryt, który w ostatnim El Clasico zwyciężył 2:1. Choć wynik mógłby być znacznie wyższy, obronę mistrzów uratował Wojciech Szczęsny, który wykazał się znakomitą formą.

Katalończycy nie są jednak w stanie utrzymać stabilności w tyłach. Real Madryt stwarzał mnóstwo okazji, a Barcelona nie potrafiła odpowiedzieć. Słaba postawa defensywy jest kontynuacją problemów z wcześniejszych meczów, w których bramkarze ratowali zespół przed jeszcze gorszym bilansem bramkowym.

Statystyki nie kłamią – Barcelona traci gole w każdej kolejce

W La Liga Barcelona straciła już 12 goli, co jest najgorszym wynikiem wśród czołowej dziesiątki ligi, ex aequo z Realem Betis i Getafe. Do tego dochodzą kolejne cztery bramki w Lidze Mistrzów. Wojciech Szczęsny nie zachował jeszcze czystego konta w żadnym z sześciu rozegranych spotkań, choć jego forma była bez zarzutu. Joan Garcia, który bronił w niektórych meczach, trzy razy utrzymał zero z tyłu.

ZOBACZ TAKŻE: Światełko w tunelu po El Clasico. Robert Lewandowski wraca do gry

Dziennik „Sport” zwraca uwagę, że Barcelona znajduje się w serii, jakiej nie widziano od sezonu 2020/21. Od 21 września, kiedy rozbili 3:0 Getafe, w siedmiu kolejnych meczach stracili przynajmniej jedną bramkę – m.in. w starciach z Realem Sociedad, PSG, Sevillą, Gironą, Olympiakosem i Realem Madryt.

Flick kontra Koeman – czy kryzys będzie dłuższy?

Ostatni raz tak długa seria ze straconym golem miała miejsce w sezonie 2020/21, gdy trenerem był Ronald Koeman – czytamy.

Jeśli Barcelona nie zachowa czystego konta w kolejnym meczu, wyrówna tamtą serię, która osiągnęła osiem spotkań.

Kolejnym rywalem mistrzów Hiszpanii będzie ósme w tabeli Elche, które przyjedzie do Katalonii 2 listopada o godzinie 18:30. Dla Flicka i jego zespołu będzie to okazja, by przerwać niechlubną serię i udowodnić, że problemy defensywne można opanować, zanim staną się jeszcze większym kryzysem w lidze.

UEFA - MŚ 2026 - kwalifikacje

Tabela rozgrywek dostarczony przez Superscore

Reklama

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Dach
Do 31 stycznia i ani dnia dłużej. Polacy muszą to zgłosić albo narażą się na grzywnę
Robert Lewandowski, fot. KAPiF
"Był ledwo widoczny". Tak hiszpańskie media piszą o Lewandowskim
Wielka wpadka podczas wystąpienia Kaczyńskiego na żywo. Cała Polska to słyszała, długo tego nie zapomną
Wpadka podczas wystąpienia Kaczyńskiego na żywo. Padły zaskakujące słowa
None
Radzą, jak przygotować się na blackout. O tych produktach nie zapominaj
Proces ws. tragedii na A1 nabiera tempa. Oskarżony stawia pod znakiem zapytania ustalenia śledczych
Proces ws. tragedii na A1. Sebastian M. podważa kluczowe dowody
płyta indukcyjna
[QUIZ] Ile naprawdę wiesz o swoich rachunkach za prąd? Możesz się zdziwić