Goniec.pl
protest-ratownicy-medyczni

East News Jakub Kaminski

30 czerwca protest ratowników medycznych. Fatalna sytuacja na polskich SOR-ach

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W środę 30 czerwca rozpoczną się protesty, które zapowiedzieli ratownicy medyczni. Akcja zostanie przeprowadzona w pięciu miastach – Warszawie, Olsztynie, Katowicach, Wrocławiu oraz Krakowie. Pracownicy systemu ochrony zdrowia domagają się podwyżek. To kolejne pikiety w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Wcześniej protestowali już pielęgniarki oraz piloci LPR.

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych w czwartek 24 czerwca potwierdził, że w następnym tygodniu odbędą się protesty w sprawie podwyższenia wynagrodzeń. Pikiety pojawią się w największych miastach wojewódzkich.

kajra

Żona Sławomira będzie uczestniczką nowej edycji programu „Taniec z gwiazdami”

CZYTAJ DALEJ

Pikiety protestujących pojawią się we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Krakowie, Olsztynie i Wrocławiu, jak już wcześniej zapowiadali pracownicy systemu ochrony zdrowia. Zgodnie z przekazanymi informacjami akcja rozpocznie się w środę 30 czerwca w południe.

Komitet zachęca do podłączania się pod protesty

W wydanym komunikacie Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych apeluje, by w protestach wzięli udział wszystkie osoby, którym zależy na losie ratowników medycznych. Warto przypomnieć, że po wybuchu pandemii koronawirusa wielu z nich pracowało na granicy wytrzymałości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Zaplanowane na środę protesty to ruch kolejnej grupy medycznej, która domaga się podwyższenia wynagrodzenia. Wcześniej po nieudanych rozmowach z przedstawicielami rządu, wśród których był minister zdrowia Adam Niedzielski, strajkowały już pielęgniarki.

Natomiast w czwartek 24 czerwca do protestujących dołączyli piloci Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy manifestowali przed siedzibą resortu zdrowia w Warszawie.

Na Facebooku komitetu widać, jak do ruchu dołączają kolejne grupy. Jak dotąd nie ma odpowiedzi ze strony rządu na apele pracowników systemu ochrony zdrowia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wcześniej skrytykował postawę pielęgniarek, które odeszły od rozmów z powodu biernej postawy Adama Niedzielskiego.

Protesty nabierają na sile

W ramach protestów już dwa miejsca mają od lipca pozostać bez ratowników. Najprawdopodobniej załoga pracująca w Jeleniej Górze przestanie pracować w związku z obniżeniem stawek dla zatrudnionych.

Tymi samymi śladami poszła stacja w Tomaszowie Mazowieckim. Tam również w wyniku niezadowolenia wynikającego z podjęcia decyzji o obniżaniu wynagrodzeń pracownicy postanowili, że od 1 lipca nie będą stacjonowali.

Sytuacja cały czas się rozwija i nie wiadomo, czy kolejne stacje SOR nie będą dołączały do protestujących. Może się okazać, że po środowych protestach w wielu miejscach zabraknie ratowników medycznych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook; rynekzdrowia.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >