Goniec.pl > Wiadomości > Ewakuacja na plaży nad Bałtykiem. Dawno nie było tak silnego sztormu
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 08.08.2023 18:17

Ewakuacja na plaży nad Bałtykiem. Dawno nie było tak silnego sztormu

Sztorm, Bałtyk
DOMIN/AGENCJA SE/East News

Załamanie pogodowe daje w kość m.in. nad morzem. Urzędnicy morscy z Gdyni przyznają, że takiej pogody w sierpniu nie pamiętają. Na plaży w Lubiatowie doszło do ewakuacji stoisk z pamiątkami.

Ewakuacja stoisk nad morzem

Nadmorskie miejscowości odczuwają skutki załamania pogodowego, które odczuwamy od przeszło tygodnia. Na plaży w Lubiatowie doszło do ewakuacji stoisk z pamiątkami.

- Zalało tamte budki z rzeczami, zawsze tam się kupowało coś. Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego, a przyjeżdżamy tu od pięciu lat. Tam, gdzie są fale, normalnie była plaża - przekazały w rozmowie z dziennikarzami RMF FM turystki z Warszawy.

7-latek zapozował do zdjęcia. Chwilę później już nie żył, tragiczne kulisy

Ostrzeżenie dla nadmorskich turystów

Pracownicy Urzędu Morskiego w Gdyni przekazali, że szkody są widoczne. - Sztorm cały czas trwa, dopiero po jego zakończeniu będzie można wszędzie bezpiecznie wejść i ocenić skalę strat - przekazali w rozmowie z RMF FM, dodając, że takiej pogody w środku lata nie pamiętają.

Turyści nad polskim morzem muszą uważać. IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami z gradem. Obowiązują do dziś do 23:00.

Trwa załamanie pogodowe, ale nadchodzi ocieplenie

W ostatnich dniach doświadczyliśmy gwałtownego załamania pogody. Polskę opanowały burze, deszcze i gradobicie. Nad morzem nadal obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem we wschodniej części strefy brzegowej. 

Sytuacja jednak powoli wraca do normy, dziś są notowane temperatury od 18 do 20 stopni. Chłodniej jest na Podhalu, ok. 15 stopni. Temperaturę odczuwalną obniża umiarkowany, a okresami też dość silny i porywisty wiatr.

Źródło: RMF FM, IMGW

Tagi: Pogoda IMGW