Goniec.pl
COVID: dr Sutkowski ostrzega przed tym, co może stać się na majówkę

pixabay.com, autor: DarkoStojanovic

Ekspert ostrzega przed wzrostem zgonów na COVID-19. Kiedy możemy się go spodziewać?

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych doktor Michał Sutkowski przewiduje, że nadchodząca majówka może przynieść nam bardzo niebezpieczne zjawisko, które będzie następstwem tego, co działo się w Wielkanoc. Zdaniem lekarza, możemy mieć w&oacu

Dr Michał Sutkowski pełni funkcję prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Jest ekspertem, który często wypowiada się na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Tym razem ponownie zabrał głos i powiedział coś, co może napawać nas dużym niepokojem.

Specjalista twierdzi bowiem, że nadchodząca majówka przyniesie ze sobą wzrost liczby zgonów spowodowanych chorobą COVID. Według jego przewidywań będzie to spowodowane opóźnionym efektem wysokiej liczby zachorowań w okolicach Wielkanocy. 

Majówka przyniesie większą liczbę zgonów na COVID? Niepokojące słowa dr. Sutkowskiego

Dr Michał Sutkowski apeluje do Polaków, aby przestrzegali obostrzeń i zachowywali się rozsądnie oraz odpowiedzialnie. Według eksperta czeka nas bowiem duża liczba zgonów na majówkę, która będzie następstwem wysokiej liczby infekcji w czasie Świąt Wielkanocnych. Łamanie zaleceń sanitarnych może sprawić, że wkrótce szpitale przestaną być wydajne. 

- W okolicach majówki możemy odnotować jeszcze sporo zgonów na Covid-19. Będzie to związane z opóźnionym efektem wysokiej liczby zachorowań w okolicach Wielkanocy - ostrzega Sutkowski.

Ekspert zwraca uwagę, że wielu Polaków myśli już o tym, aby wyjechać gdzieś na majówkę i bawić się wraz z innymi. Według doktora Sutkowskiego nie jest to dobrym pomysłem. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych apeluje, aby pomyśleć o wszystkich medykach w Polsce, którzy będą musieli walczyć z efektami nieodpowiedzialnego zachowania społeczeństwa. Oni też przecież chcieliby w końcu odpocząć.

- Widać, że wszyscy się do niej już szykują, ale może warto też pomyśleć, że wszyscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki też chcieliby pojechać na majówkę? Co zrobiliby ludzie, gdybyśmy my wybrali się na majówkę? - powiedział dr Sutkowski

Przypominamy przy tej okazji o najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, które podało, że ostatniej doby przybyło nam ponad 24 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Patogen przyczynił się do śmierci kolejnych 749 osób. Liczby nadal są zatem bardzo niepokojące i nie należy ich lekceważyć.

Rekord dziennych zakażeń z 1 kwietnia wyniósł 35 251 nowych infekcji. Rekord zgonów odnotowano 8 kwietnia. Wtedy to Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas o śmierci 954 osób. O tym, czy wspomniane wyniki zostaną jeszcze przebite, w dużej mierze będziemy decydować my.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Warszawa: obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Są przepychanki i pierwsi zatrzymani

Źródło: RadioZet, Ministerstwo Zdrowia

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >