Goniec.pl
szkoła nauka zdalna

Unsplash.com/Ivan Aleksic (zdjęcie ilustracyjne)

Dzieci wróciły do nauki zdalnej. Koronawirus uderzył w szkołę podstawową w Poznaniu

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W jednej z poznańskich szkół podstawowych potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z zagrożeniem cała klasa została skierowana na zdalny tryb nauczania. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy, odkąd uczniowie wrócili do stacjonarnej nauki w regionie. Jest komunikat Kuratorium Oświaty w Poznaniu w tej sprawie.

Przypadek zarażenia koronawirusem potwierdzono w Szkole Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu. Pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 otrzymał jeden z uczniów III klasy. Dyrekcja szybko zareagowała na zagrożenie i zdecydowała o skierowaniu całej grupy podopiecznych na tryb zdalnego nauczania.

Odkąd uczniowie klas I-III wrócili do szkół w Poznaniu i regionie do tego czasu jeszcze nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem wśród podopiecznych placówek podstawowych – aż do teraz. W tej sprawie wypowiedziała się już Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty.

Poznańska szkoła podstawowa przechodzi na nauczanie hybrydowe

W rozmowie z mediami Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu potwierdziła, że jak dotąd na terenie województwa tylko jedna szkoła podstawowa musiała wprowadzić nauczanie hybrydowe. Sytuacja ta związana jest z wykryciem SARS-CoV-2 u jednego z uczniów.

Jedna z klas Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu przez najbliższy tydzień będzie uczyła się w trybie zdalnym. Jak się okazało, w Polsce nauczanie hybrydowe wprowadzono już w kilkunastu placówkach. Kilka ośrodków oświaty musiało się całkowicie zamknąć.

[EMBED-243]

Z relacji Magdaleny Miczek wynika, że obecnie 13 przedszkoli w województwie wielkopolskim prowadzi hybrydowy tryb nauczania. 5 przedszkoli natomiast nie przyjmuje obecnie uczniów w ogóle. Przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Poznaniu nie poinformowała, kiedy wrócą do normalnego funkcjonowania.

Szkoły obszarem ryzyka

Warto przypomnieć, że minister zdrowia zaznaczał, że rząd będzie powoli przywracał stacjonarne nauczanie w szkołach, by nie powtórzyć sytuacji z ubiegłego roku, gdy zaraz po powrocie uczniów w placówkach zaczęły powstawać ogniska zarażeń.

W szkołach ponadpodstawowych aktualnie trwa okres matur. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z reżimem sanitarnym. Na terenie placówek mogą przebywać jedynie uczniowie oraz pracownicy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia w Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 777 nowych przypadków koronawirusa. W regionie z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby zmarły 42 osoby.

Resort zdrowia poinformował, że w piątek 7 maja w całej Polsce wykryto 6047 nowych przypadków SARS-CoV-2. W związku z COVID-19 zmarły 453 osoby.

[EMBED-710]

  • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

  • Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka

  • Ida Nowakowska znika z TVP ze względu na poród. Dzisiaj pożegnała się z widzami

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >