Goniec.pl
[II-51]

instagram.com/sanhajduk

Sandra Hajduk-Popińska zmaga się z endometriozą. Apeluje do Polek

2 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Sandra Hajduk-Popińska postanowiła opowiedzieć o swojej chorobie. Dziennikarka TVN od lat zmaga się z endometriozą. W wywiadzie opowiedziała ze szczegółami o tym, jak wygląda życie ze schorzeniem, o którym wiele osób nadal nie posiada dużej wiedzy. Redaktor jednak pokazuje, że nie ma tematów tabu i namawia inne kobiety do regularnego badania.

Na co dzień Sandra Hajduk-Popińska przeprowadza wywiady w popularnym programie „Dzień dobry TVN”. Tym razem dziennikarka kojarzona przede wszystkim ze śniadaniówki, sama opowiedziała o swoim życiu. Okazało się, że od lat cierpi na endometriozę, czyli chorobę narządów płciowych kobiet.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle

Lublin: Matka przyznała się do zabicia trojga dzieci

CZYTAJ DALEJ

W rozmowie Sandra Hajduk-Popińska opowiedziała o tym, jak każdego dnia funkcjonuje z chorobą i jakie trudności niesie za sobą endometrioza. Na oficjalnej stronie „Dzień dobry TVN” możemy przeczytać: „Charakteryzuje się obecnością komórek błony śluzowej trzonu macicy poza jej jamą. Jest jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji na oddziałach ginekologicznych i drugą, po mięśniakach przyczyną histerektomii (usunięcia macicy)”.

Codzienne wyzwania Sandry Hajduk-Popińskiej

Prawdopodobnie wiele osób nie ma pojęcia, z czym na co dzień musi zmagać się Sandra Hajduk-Popińska ani inne kobiety, które cierpią na endometriozę. Dziennikarka nie ukrywała szczegółów, które mogą wydać się dość drastyczne. Jednak wszystko po to, by szerzyć świadomość wśród Polek i ich zdrowia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Moja endometrioza to sytuacja, kiedy przechadzasz się Marszałkowską i nagle po nogach cieknie Ci krew. Moja endometrioza to sytuacja, kiedy od czterech dni nie jesteś w stanie się wypróżnić. Moja endometrioza to sytuacja, gdzie nie masz ochoty na seks, bo masz w brzuchu pięć obiadów, których nie wydaliłaś. To jest moja endometrioza – ujawniła.

Dziennikarka TVN przyznała, że czasem środki przeciwbólowe okazywały się nieskuteczne, gdy przychodziły obfite krwawienia oraz silny ucisk. Sandra Hajduk-Popińska oświadczyła, że zdarzały się sytuacje, w których musiała wzywać karetkę. W 2019 roku wreszcie przeszła operację.

Podczas wywiadu dziennikarka zaapelowała do kobiet, by nie lekceważyły zmian w organizmie i badały się regularnie. Dla niektórych jej koleżanek było za późno na pomoc, które dały sobie wmówić, że „taka ich uroda”, tymczasem potrzebowały specjalistycznego leczenia.

– To nie jest tak, że operacja załatwia sprawę. Możesz się jej poddać, a choroba wraca. Mimo wszystko, poddałaby się operacji jeszcze raz, bo komfort życia jest tego wart! – dodała.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 3

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Dzień Dobry TVN

Tagi:

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >