Goniec.pl
Zaginione dziecko odnalezione

pixabay.com Andrzej Rembowski CC0

Dolny Śląsk: Odnaleziono zaginioną 8-latkę

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Niektóre media nadal podają informacje o poszukiwaniach zaginionej 8-letniej Małgosi. W podwrocławskim Kiełczowie zmobilizowały się zarówno służby, jak i mieszkańcy. Najnowsze wiadomości jasno wskazują, że dziewczynka się znalazła.

Wczoraj można było zaobserwować ogromną mobilizację mieszkańców oraz internautów. Informacje o zaginięciu 8-letniej dziewczynki z prędkością błyskawicy obiegły sieć. Tysiące osób podawały informacje dalej. Na szczęście dziecko trafiło już do domu.

Odnaleziono zaginioną 8-latkę

- Aktualizacja informacji o poszukiwaniach ośmioletniej Małgosi z godziny 8:30 - dziewczynka odnalazła się, jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie, dobre wieści zostały potwierdzone z Komendantem Policji w Długołęce. Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie, dobro wraca. Życzę Państwu spokojnego weekendu i dużo ciepła w domowym zaciszu - potwierdził w mediach społecznościowych Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Poszukiwania dziewczynki trwały cały piątek oraz noc z piątku na sobotę. 8-latka miała wyjść z domu i od tamtej pory nie było po niej żadnego śladu. W sieci pojawiła się informacja, że dziecku może zagrażać niebezpieczeństwo.

Policja wraz z psami tropiącymi przeszukiwała okoliczne tereny między wrocławskim Psim Polem a Kiełczowem, okoliczne lasy i pustostany. Pola i nieużytki sprawdzano z pomocą quadów. Przeszukiwano też teren miasta, ponieważ istniała możliwość, że 8-latka z Psiego Pola mogła udać się do centrum Wrocławia.

Jeszcze dziś rano publikowaliśmy informację o poszukiwaniach 8-letniej Małgosi. Po najnowszych doniesieniach oraz kontakcie z policją przekazujemy dobre i potwierdzone informacje.

- Potwierdzam, została odnaleziona. Jest bezpieczna już w domu. Ktoś dorosły ją zauważył i przyprowadził do domu, była gdzieś nieopodal. Szczegóły z pewnością zna komenda miejska, niedługo poda dokładny komunikat - powiedziała nam mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

- Została zauważona przez kobietę, która uprawiała poranny jogging. Zaopiekowała się dziewczynką, podeszła do niej, rozpoznała ją, pomachała jednemu z kierowców, który tamtędy przejeżdżał. Wspólnie z tym kierowcą odwieźli dziewczynkę do miejsca zamieszkania, do rodziców. Jest cała i zdrowa, a policjanci obecnie wyjaśniają okoliczności tej sprawy i gdzie przebywało dziecko przez całą noc - mówi nam oficer prasowy komendanta miejskiego policji we Wrocławiu, asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

- Sprawa wymaga delikatności w działaniu, to jest małe dziecko, 8 lat. Ledwo wróciła do domu i trzeba profesjonalnie wykonać te czynności - dodaje oficer prasowy.

Informację o powrocie dziewczynki do domu potwierdziła również jej mama. Pod postami na grupach o zaginionych osobach pojawiły się słowa wsparcia oraz widocznie czuć ulgę, że to już koniec koszmaru rodzica.

TVN24 dotarł do mieszkańca Kiełczowa. Wraz z wyżej wspomnianą kobietą, o której mówił oficer prasowy, odwieźli i uspokajali dziecko, 8-latka skarżyła się jedynie na ból nóg. Z ich rąk odebrała ją mama.

Wielu internautów zastanawiało się, co mogło być powodem ucieczki 8-latki z domu. Jak podaje Gazeta Wrocławska, nieoficjalnie przyczyną mogła być kłótnia między dzieckiem a mamą. Są to jednak niezweryfikowane informacje i domysły, najważniejsze, że Małgosia odnalazła się cała i zdrowa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Danuta Holecka uczęszczała do katolickiego liceum

  • Nie żyje Andrzej Żak

  • W akcji trzy zastępy straży pożarnej, policja, karetka i helikopter. 2-latek wpadł do szamba

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
samolot

Wiadomości

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Addis Abebie. Doszło do zapłonu, relacja pasażerki

Czytaj więcej >