Goniec.pl > Polska > Dolnośląskie: Piorun uderzył w park w Węglińcu. Ucierpiało siedem osób
Irmina Jach
Irmina Jach 29.08.2021 19:21

Dolnośląskie: Piorun uderzył w park w Węglińcu. Ucierpiało siedem osób

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
PRZEMYSLAW JACH /East News

Troje dorosłych i czworo dzieci, w tym noworodek, zostało rannych na skutek uderzenia pioruna. Do zdarzenia doszło w miejscowości Węgliniec na Dolnym Śląsku. Na miejscu pracują policja, straż pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego.  - Siedem osób przebywało w parku, w takim miejscu gminnym i zostało porażonych piorunem. Na miejscu pracuje policja, cztery zespoły ratownictwa medycznego i cztery zespoły straży pożarnej. Nasze działania są wspomagające - przekazała oficer dyżurna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Piorun poraził siedem osób

Funkcjonariuszka zaznaczyła, że wśród poszkodowanych są dzieci. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że wszystkie osoby są przytomne i zostaną przetransportowane do szpitala na badania.

- Te osoby schroniły się pod drzewem albo w pobliżu. Wśród poszkodowanych są trzy osoby dorosłe i czworo dzieci - mówił młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Policjant zaznaczył, że wszystkie osoby w momencie przewożenia ich do szpitala były przytomne. W tym momencie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Dolnośląska Straż Pożarna

Tagi: wypadek