Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dolnośląskie. Karetka zderzyła się z osobówką. Droga jest zablokowana
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 06.08.2023 20:38

Dolnośląskie. Karetka zderzyła się z osobówką. Droga jest zablokowana

Ambulans Wałbrzych
OSP KSRG Czarny Bór

To już kolejny dziś wypadek. Tym razem w woj. dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, karetka pogotowia wioząca ciężko chorego pacjenta zderzyła się z samochodem osobowym.

Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Karetka zderzyła się z osobówką

Do poważnego wypadku z udziałem karetki pogotowia doszło dziś (6.08) po 15:00 niedaleko Czarnego Boru w powiecie wałbrzyskim. W pobliżu skrzyżowania dróg: Czarny Bór, Jabłów, Boguszów-Gorce karetka wioząca ciężko chorego pacjenta (oprócz niego byli w niej oczywiście kierowca i ratownik medyczny) zderzyła się z samochodem osobowym, w którym jechały cztery osoby (w tym dwoje dzieci).

Pogodowa anomalia. Zrobiło się biało, pługi śnieżne wyjechały na ulice

Co się stało?

Jak poinformowały służby pierwsza informacja, która do nich spłynęła, była taka, że trzeba było udzielać pomocy kierowcy auta osobowego i pacjentowi karetki, który był przewożony do szpitala w ciężkim stanie, z zatrzymaniem krążenia. 

Pomocy udzielali ratownik i kierowca karetki. Później oni sami też trafili do szpitala w celu przebadania – mówił Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu cytowany przez portal walbrzych.naszemiasto.pl. W akcji uczestniczyli strażacy z Kamiennej Góry, Czarnego Boru i Wałbrzycha.

Droga została zablokowana

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi z Jabłowa, Czarnego Boru i Gorc. Policja zablokowała wjazd na ten fragment drogi wojewódzkiej 367 w Czarnym Borze i w Gorcach.

Karetka miała wpaść w poślizg i zderzyć się z oczekującym na włączenie do ruchu samochodem osobowym, którym podróżowały cztery osoby. Droga została zamknięta. Jadąc z Wałbrzycha w stronę Czarnego Boru, najlepiej wybrać drogę przez Stare Bogaczowice.

Źródło: walbrzych.naszemiasto, dziennik.walbrzych.pl