Goniec.pl
Obostrzenia

Goniec.pl

Decyzja rządu obowiązuje od północy. Znikają kolejne obostrzenia

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Kolejny etap znoszenia obostrzeń epidemicznych w Polsce stał się faktem. Od północy obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które zezwala m.in. na działalność hoteli. W kolejnych dniach dojdzie również do odmrożenia gastronomii.

Dzisiaj o północy pojawiło się odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów zezwalające na działalność branży hotelarskiej. Należy jednak pamiętać, że placówki wypoczynkowe mogą funkcjonować z maksymalnym obłożeniem wynoszącym 50% wszystkich dostępnych miejsc.

Niestety, wyłączone z użytku dalej będą części gastronomiczne hoteli. Goście mogą otrzymywać posiłki bezpośrednio do wynajmowanych pokoi pod warunkiem, że ich pobyt będzie trwał co najmniej jedną dobę hotelową. Taka sytuacja będzie trwać do 14 maja.

Otwarte hotele, na gastronomię jeszcze poczekamy

Również od przyszłego piątku czekają nas duże zmiany w gastronomii. Restauracje będą miały możliwość obsługi klientów w tzw. ogródkach. Na prawowitą wizytę w restauracji przyjdzie nam poczekać do 29 maja.

Z rozporządzenia dowiadujemy się jednak, jak ma wyglądać zarówno działalność ogródków, jak i późniejsza lokali gastronomicznych. Tak samo jak hotele, restauracje będą mogły na raz obsługiwać jedynie 50% dostępnych miejsc.

[EMBED-243]

Dodatkowo odległość między kolejnymi stolikami nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Wyjątkiem będą sytuacje, w których między stolikami zostanie ustawiona przegroda o wysokości minimalnej 1 metra (wysokość liczona od powierzchni stolika.

Warto zaznaczyć, że zdjęcie obostrzeń nie jest wprowadzone bezterminowo. Na ten moment najdalej sięgające "uwolnienie" gospodarki kończy się 5 czerwca. Przed tym terminem należy spodziewać się odpowiednich decyzji rządu.

Maseczki zostają co najmniej do 5 czerwca

Właśnie do tego dnia przedłużono również nakaz zakrywania ust i nosa maseczką w budynkach użyteczności publicznej. Twarz musimy ciągle zasłaniać również w obiektach handlowych, usługowych i na targowiskach.

Niezmiennie należy również stosować środki do dezynfekcji dłoni, bądź zakładać jednorazowe rękawiczki w punktach handlowych, usługowych, na targowiskach i na stacjach paliw. 

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >