Goniec.pl
jaroslaw kaczynski

Piotr Molecki/East News

Jan Maria Tomaszewski zabrał głos nt. zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

9 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński szykuje się do gorącej politycznej jesieni. Jak zapewnia kuzyn polityka, prezes Prawa i Sprawiedliwości jest w doskonałej formie i nie chce porzucać pracy, którą lubi. Taka deklaracja może oznaczać jeszcze długą hegemonię Jarosława Kaczyńskiego w polskiej polityce.

Niedawno Jarosław Kaczyński skończył długi urlop i wrócił do obowiązków zawodowych. Prezes PiS zbierał siły przed okresem wytężonej pracy. W Warszawie czeka na niego rekonstrukcja rządu oraz trudne negocjacje związane z wdrożeniem Polskiego Ładu i innych ważnych dla niego ustaw. Aby sprostać tym zadaniom potrzeba wiele siły i zdrowia, których wicepremierowi podobno nie brakuje.

wieslaw golas

Nie żyje Wiesław Gołas

CZYTAJ DALEJ

Kuzyn zapewnia o dobrej formie prezesa PiS

Przekonany o wspaniałej kondycji prezesa PiS jest jego brat cioteczny Jan Maria Tomaszewski. W rozmowie z "Super Expressem" zapewnił, że wuj nie myśli o porzuceniu pracy.

Jarek jest w bardzo dobrej formie. Świetnie sobie radzi, na wakacjach trochę odpoczął od polityki. Będzie pewnie jak najdłużej pracował, bo on uwielbia pracę. Czy powinien jeszcze zostać premierem? Czemu nie?! Byłby świetnym premierem – zauważa kuzyn Kaczyńskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli rzeczywiście lider Prawa i Sprawiedliwości planuje jeszcze długie lata w polityce, to możemy spodziewać się dalszych kontrowersyjnych reform i sporów z Unią Europejską. Niepocieszony tym faktem może być zaś Zbigniew Ziobro, któremu marzy się przejęcie sterów na polskiej prawicy.

Kaczyński nie zamierza odejść z rządu

Co jakiś czas w mediach pojawiają się pogłoski o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu. Polityk ma być zmęczony funkcją wicepremiera, ponadto niechętnie wywiązuje się z powierzonych zadań, co wytyka mu opozycja. Jako osoba zajmująca się sprawami bezpieczeństwa Kaczyński nie zabrał nawet głosu na temat kryzysu na granicy polsko-białoruskiej i koczujących tam uchodźców.

Politycy PiS starają się jednak dementować plotki. Ryszard Terlecki oświadczył ostatnio, że były premier nie zamierza się zdymisjonować podczas planowanej na przełom września i października rekonstrukcji rządu i być może zrobi to nieco później.

W jakiejś odleglejszej perspektywie. Nie w ciągu najbliższych miesięcy. Chce się bardziej zająć partią, mamy dwa lata do wyborów, więc trzeba będzie tutaj dużo wysiłku włożyć – mówił Terlecki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Trudno uwierzyć, co zrobił Robert Lewandowski. Nieprawdopodobne rekordy

Pytanie 1 z 7

Lewandowski zagrał w kadrze 124 razy (stan na 5 września). Kto ma więcej spotkań w reprezentacji?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Lech Wałęsa zamieścił niepokojący wpis. "Spotkanie z kolegami, może ostatnie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >