Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Białystok. 24-latek zmarł w czasie policyjnej interwencji. Prokuratura wszczęła śledztwo
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.05.2023 14:12

Białystok. 24-latek zmarł w czasie policyjnej interwencji. Prokuratura wszczęła śledztwo

policjant Białystok
Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Białystok. Poranna interwencja policji zakończyła się śmiercią 24-letniego mężczyzny. Ciało zostało zabezpieczone, zostanie wykonana sekcja zwłok. Prokuratura przygląda się policjantom, to właśnie oni znaleźli się w centrum śledztwa prokuratorskiego.

Białystok: 24-letni mężczyzna zginął w czasie policyjnej interwencji

W czwartek 25 maja tuż po godzinie 6 do policjantów z Białegostoku dotarła wiadomość o mężczyźnie, który zachowuje się nietypowo. Miało to miejsce na ul. Wierzbowej.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Nikt nie spodziewał się, że niedługo później policjanci będą walczyć o życie 24-latka. Interwencja potoczyła się w niecodzienny sposób. Teraz do akcji wkroczył prokurator i czujnie przygląda się temu, co robili policjanci. Co stało się w Białymstoku?

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

24-latek zachowywał się dziwnie, nagle padł na ziemię

24-latek zmarł w czasie interwencji policjantów w Białymstoku. Funkcjonariusze przyjechali na ul. Wierzbową zaalarmowani przez kierowców. Podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, wskazał, że zgłaszający opowiedział o tym, że “ktoś biega po jezdni, wbiega między samochody i próbuje do nich wsiadać”.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce i rozpoczęli interwencję, doszło do nagłego zwrotu akcji. - W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych jego życia nie udało się uratować - oświadczył podinsp. Tomasz Krupa.

- Ustalamy szczegółowy przebieg całej interwencji, wszystkie czynności nadzoruje prokurator - dodał rzecznik podlaskiej policji. TVN24 dotarło do informacji na temat kierunku śledztwa. Zaskakujące wiadomości.

Prokuratura przygląda się policjantom prowadzącym interwencję

24-latek zginął przez policjantów? To wyjaśnią śledczy. Pewne jest, że ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, aby wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. 

Adrian Zaborowski z TVN24 uzyskał informacje, iż prokuratura skupia się na tym, jak zachowali się policjanci. Zabezpieczone zostały nagrania z kamer nasobnych noszonych przez funkcjonariuszy. - Wszczęte śledztwo w kierunku przekroczenia uprawień przez funkcjonariuszy policji, niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka - ujawnił Michał Toruński, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w rozmowie z TVN24.

Źródło: tvn24