Goniec.pl

Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Białystok. 24-latek zmarł w czasie policyjnej interwencji. Prokuratura wszczęła śledztwo

25 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Białystok. Poranna interwencja policji zakończyła się śmiercią 24-letniego mężczyzny. Ciało zostało zabezpieczone, zostanie wykonana sekcja zwłok. Prokuratura przygląda się policjantom, to właśnie oni znaleźli się w centrum śledztwa prokuratorskiego.

Białystok: 24-letni mężczyzna zginął w czasie policyjnej interwencji

W czwartek 25 maja tuż po godzinie 6 do policjantów z Białegostoku dotarła wiadomość o mężczyźnie, który zachowuje się nietypowo. Miało to miejsce na ul. Wierzbowej.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Nikt nie spodziewał się, że niedługo później policjanci będą walczyć o życie 24-latka. Interwencja potoczyła się w niecodzienny sposób. Teraz do akcji wkroczył prokurator i czujnie przygląda się temu, co robili policjanci. Co stało się w Białymstoku?

Tina Turner nie żyje

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

CZYTAJ DALEJ

24-latek zachowywał się dziwnie, nagle padł na ziemię

24-latek zmarł w czasie interwencji policjantów w Białymstoku. Funkcjonariusze przyjechali na ul. Wierzbową zaalarmowani przez kierowców. Podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, wskazał, że zgłaszający opowiedział o tym, że “ktoś biega po jezdni, wbiega między samochody i próbuje do nich wsiadać”.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce i rozpoczęli interwencję, doszło do nagłego zwrotu akcji. - W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych jego życia nie udało się uratować - oświadczył podinsp. Tomasz Krupa.

- Ustalamy szczegółowy przebieg całej interwencji, wszystkie czynności nadzoruje prokurator - dodał rzecznik podlaskiej policji. TVN24 dotarło do informacji na temat kierunku śledztwa. Zaskakujące wiadomości.

Prokuratura przygląda się policjantom prowadzącym interwencję

24-latek zginął przez policjantów ? To wyjaśnią śledczy. Pewne jest, że ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, aby wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. 

Adrian Zaborowski z TVN24 uzyskał informacje, iż prokuratura skupia się na tym, jak zachowali się policjanci. Zabezpieczone zostały nagrania z kamer nasobnych noszonych przez funkcjonariuszy. - Wszczęte śledztwo w kierunku przekroczenia uprawień przez funkcjonariuszy policji, niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka - ujawnił Michał Toruński, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ w rozmowie z TVN24.

Źródło: tvn24

policja

Przełom ws. zaginięcia małżeństwa z Warszawy. Policja właśnie potwierdziła, to może być kluczowe dla sprawy

CZYTAJ DALEJ
beczkowóz alert rcb

Skażona woda w kranach, RCB alarmuje mieszkańców. Na ulicach postawiono beczkowozy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]