Goniec.pl
Adam Niedzielski cała prawda

Fot. Twitter Ministerstwo Zdrowia

Adam Niedzielski złożył życzenia Polakom z okazji Wielkanocy

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W związku z nadchodzącą Wielkanocą – jednym z najważniejszych świąt dla katolików – Adam Niedzielski zwrócił się do społeczeństwa za pośrednictwem mediów społecznościowych. Minister zdrowia złożył wszystkim życzenia i wyra

Przed zbliżającą się Wielkanocą Adam Niedzielski coraz częściej udziela się w mediach społecznościowych. Szef resortu niedawno opublikował dane dotyczące nowej liczby zakażeń na dzień 2 kwietnia. Przy okazji wyraził nadzieję, że spadająca tendencja się utrzyma.

W Wielki Piątek resort, któremu przewodzi Adam Niedzielski, potwierdził 30.546 nowych przypadków koronawirusa. Bez wątpienia jest to nadal bardzo wysoka statystyka, jednak minister zdrowia zauważył, że w porównaniu do zeszłego tygodnia nastąpił spadek o 13 procent.

Adam Niedzielski apeluje do Polaków przed Wielkanocą o pozostanie w domach

Wskazując, że w statystyce zarażeń pojawiła się spadkowa tendencja, Adam Niedzielski przypomniał o odpowiedzialnym zachowaniu podczas nadchodzących świąt. Minister zdrowia zaapelował do Polaków o ograniczenie mobilności i pozostanie w domach.

Zdaniem szefa resortu taka tendencja, która zaskoczyła zarówno polityków, jak i ekspertów medycznych, może się utrzymać, jeśli Polacy będą pamiętali o reżimie sanitarnym w najbliższej przyszłości. Inaczej czekać nas może zapaść systemu zdrowia. Jeszcze niedawno doradca premiera ds. COVID-19 przyznał, że niedługo ministerstwo zdrowia może zacząć obserwować dobowe zarażenia na poziomie ponad 40 tysięcy.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy rząd wprowadzi na czas Wielkanocy całkowity lockdown. Niewykluczone było, że premier Mateusz Morawiecki ogłosi zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną, co także rekomendował profesor Andrzej Horban.

Życzenia Adama Niedzielskiego – minister wierzy w święta bez obostrzeń

W ostatnich dniach Adam Niedzielski nie tylko zaapelował o pozostanie w domach, ale postanowił też złożyć Polakom życzenia świąteczne. Przy okazji zdradził, jak postrzega przyszłość kraju i atmosferę, która może zapanować podczas kolejnych świąt.

Według Adama Niedzielskiego szczepienia przeciw COVID-19 mogą całkowicie odmienić obecną sytuację. Minister zdrowia przyznał, że dzięki odporności kolejne święta będą mogły już przebiegać bez ograniczeń sanitarnych.

[EMBED-242]

Szanowni państwo z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy życzę wszystkim przede wszystkim dużo zdrowia. Dużo zdrowia i nadziei. Nadziei, która jest bardzo ważna w tym trudnym okresie. Elementem tej nadziei czy tę nadzieję mogą nam dać szczepienia. Szczepienia, które pozwolą nam powrócić do normalnej sytuacji. Do tych momentów, kiedy mogliśmy spędzać święta ze znajomymi, nie tylko tymi najbliższymi domownikami, ale w szerszym gronie rodzinnym. Mam nadzieję, że właśnie ta nadzieja, to światełka w postaci szczepień pozwoli nam zrealizować te marzenia – powiedział minister zdrowia w materiale wideo.

Warto pamiętać, że przemówienie szefa resortu ma raczej charakter symboliczny i trudno przewidzieć, kiedy rząd będzie mógł znieść całkowicie obostrzenia sanitarne. Natomiast eksperci z Rady Medycznej prognozują, że pandemia koronawirusa wyraźnie wyhamuje dopiero na przełomie maja i czerwca.

[EMBED-283]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >