Goniec.pl
Babcia Basia zatrzymana przez policję, sprzedawała narkotyki w pudełkach od zapałek

policja.pl

Babcia Basia w rękach policji. Seniorka do swojego "biznesu" wykorzystywała pudełka po zapałkach

27 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

72-letnia babcia Basia w rękach policjantów. Przedsiębiorcza seniorka w pudełkach po zapałkach sprzedawała heroinę. - Funkcjonariusze byli świadkami jednej z transakcji, których dokonywała - przekazała policja z Piaseczna.

Łącznie do policyjnego aresztu w Piasecznie trafiły trzy osoby, ale to babcia Basia wprawiła w osłupienie nawet najbardziej doświadczonych śledczych. - Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 72-letnią seniorkę, która w pudełeczkach po zapałkach sprzedawała środki odurzające - podała Komenda Główna Policji.

Fakty TVN

Kompromitująca wpadka w "Faktach" TVN. Widzowie nagle usłyszeli coś, czego na pewno nie powinni

CZYTAJ DALEJ

Piaseczno: babcia Basia zatrzymana, seniorka sprzedawała środki odurzające

Informacja o tym, że w jednym z mieszkań w gminie Piaseczno znajduje się spora ilość środków psychoaktywnych, nie była zaskoczeniem. Niemniej ustalenie osoby odpowiedzialnej za sprzedaż narkotyków przyniosła niespodziewany zwrot akcji.

Kiedy nieumundurowani policjanci zapukali do drzwi mieszkania, ustalili, że mieszka tam 72-letnia kobieta. - Funkcjonariusze koło południa zjawili się w okolicach posesji i potwierdzili swoje przypuszczenia - przekazała policja.

Funkcjonariusze nie mogli mieć wątpliwości co do tego, że narkotyki sprzedaje 72-latka, gdyż... byli świadkami jednej z transakcji seniorki. - 72-latka na oczach nieumundurowanych policjantów w pudełeczku po zapałkach przekazywała swojej 36-letniej klientce środki odurzające w postaci heroiny - poinformowała policja w oficjalnym komunikacie na temat sprawy.

Morawiecki

Warszawa: Pożar na Alejach Jerozolimskich. Mnóstwo wozów służb w gotowości

CZYTAJ DALEJ

Trzech zatrzymanych, syn babci Basi o wszystkim wiedział

Policjanci nie mieli skrupułów i zatrzymali babcię Basię. 72-latka trafiła do aresztu, a wraz z nią jej 36-letnia klientka. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali również syna seniorki, gdyż ustalenia wskazywały, iż dobrze wiedział on o nielegalnym biznesie swojej matki.

W toku śledztwa zatrzymana 36-letnia klientka 72-latki przyznała, że wśród klientów kobieta znana jest pod pseudonimem babcia Basia. Szybko okazało się, że przedsiębiorcza seniorka nie mogła narzekać na zastój w interesie.

- Kryminalni przeszukali mieszkanie należące do 72-latki. Zastali w nim znanego im już z wcześniejszych narkotykowych zatrzymań 39-letniego mężczyznę. Ujawnili również kolejne środki odurzające, a także zeszyt z zapiskami świadczącymi o handlu narkotykami - podała piaseczyńska policja.

Rzeczy znalezione przez policję w mieszkaniu babci Basia

Rzeczy znalezione przez policję w mieszkaniu babci Basia

Źródło: policja.pl

Policja poinformowała, że wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty. - Wobec zatrzymanej seniorki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji - czytamy w komunikacie. Sprawą zajmuje się obecnie Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny poradnik, jak przygotować się na wojnę

"Bądź gotowy". RCB wydał pilną instrukcję dla Polaków. Chodzi o wojnę, trzeba wiedzieć

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny poradnik dla wszystkich zaniepokojonych wizją wojny w Ukrainie. Część osób obawia się bowiem, że wojna rozszerzy swój zasięg. RCB wydało "Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny". Oto, co powinien wiedzieć każdy. Rex Features/East News; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Andrzej Duda uderzył w Unię Europejską. Smutne słowa o uchodźcach z Ukrainy

  • Pięciu żołnierzy Putina zgwałciło 14-latkę. Ukraińcy ujawnili wstrząsające informacje

  • Matura matematyka 2022. Arkusze z poprzednich lat - sprawdź swoją wiedzę

Źródło: goniec.pl, policja.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >