Goniec.pl
Nie żyje Alex Harvill

Instagram/ah352

28-letni kaskader Alex Harvill zginął w wypadku podczas próby bicia światowego rekordu w skoku na motocyklu

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

28-letni kaskader Alex Harvill zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w czwartek 17 czerwca podczas podczas próby bicia światowego rekordu w skoku na motocyklu. Sportowiec z ogromną siłą uderzył w pagórek, na którym miał wylądować. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery.

Alex Harvill był uczestnikiem wydarzenia Moses Lake Airshow w Waszyngtonie. Śmiertelny wypadek wydarzył się w czasie pierwszego skoku na odległość około 45 metrów. Tragedia została nagrana przez widzów.

Krzysztof Zakrzewski

Nie żyje aktor Krzysztof Zakrzewski

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Alex Harvill


Na filmie, który został zarejestrowany z dużej odległości widać, jak Alex Harvill rozpędza motocykl przed startem z rampy. Podczas skoku kaskader z impetem wpadł na piaszczysty pagórek, na którym miał wylądować.

Zszokowani widzowie obserwowali, jak mężczyzna spada z motocykla i ląduje na ziemi, koziołkując w powietrzu. Świadkowie donoszą, że podczas upadku Alex Harvill stracił kask, który mógłby uchronić go od śmierci.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Koroner z Grant County przekazał, że 28-latek został odtransportowany do szpitala Samarytan w Moses Lake, gdzie zmarł w wyniku odniesionych urazów. Sekcja zwłok sportowca została zaplanowana na piątek 18 czerwca.

Po katastrofie organizatorzy pokazów lotniczych, w ramach których odbywał się skok, za pośrednictwem Facebooka deklarowali przekazanie środków finansowych na leczenie młodego motocyklisty. Wszyscy wierzyli, że mężczyzna powróci do zdrowia.

Kim był Alex Harvill?


Alex Harvill był niezwykle cenionym i uzdolnionym motocyklistą. Jego występ znalazł się na liście najważniejszych wydarzeń podczas pokazów lotniczych na międzynarodowym lotnisku Grant County. Pochodził z amerykańskiego stanu Waszyngton.

28-latek planował pobić Rekord Świata Guinnessa w najdłuższym motocyklowym skoku na rampie, czym dzielił się ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych.

- Będę próbował pobić kolejny rekord świata podczas tegorocznych pokazów lotniczych w Moses Lake Washington. Tym razem będzie to oficjalny rekord Guinnessa dla próby motocyklowego skoku na odległość „Ramp to Dirt” - pisał na swojej stronie internetowej.

W dziedzinie, którą się zajmował, odnosił ogromne sukcesy. Zaledwie miesiąc temu Alex Harvill powitał na świecie drugie dziecko, syna Watsona Roberta Harvilla.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wałbrzych: nie żyje 50-latka, wypadła lub wyskoczyła z okna szpitala. Trwa śledztwo prokuratury

  • Zrobili z kościoła sklep spożywczy. Rzecz dzieje się w polskiej wsi

  • Krawczyk Junior pokazał ukochaną. Katarzyna skomentowała słowa jego macochy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >