Goniec.pl
noworodek wielki grubas

Fot. TikTok/shans1588

22-latka została mamą. Na świat przyszedł prawie 7-kilogramowy noworodek

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Noworodek, który pięć lat temu przyszedł na świat na amerykańskiej porodówce, wywołał ogromny szok zarówno wśród lekarzy, jak i swoich rodziców. Zaraz po porodzie waga dziecka sięgała niemal 7 kilogramów. Niedawno

Pięć lat temu 22-letnia Amerykanka wydała na świat wyjątkowego noworodka. Niedawno internauci korzystający z aplikacji TikTok mogli zobaczyć film pokazujący, jak dziecko zmieniło się przez ten czas. Materiał wideo okazał się prawdziwym hitem i w krótkim czasie wyświetlono go 30 milionów razy.

Ten noworodek dał swojej mamie wiele szczęścia. Amerykanka z radością obserwowała, jak dorastał, stając się coraz większym dzieckiem. Na jednym ze zdjęć, jakie pojawiło się na TikToku, widać lekarzy trzymających potężnego bobasa. Ten widok robi wrażenie. Nagranie opublikowała użytkowniczka Shans1588.

Widzowie pokochali wielkiego noworodka

Gdy pięć lat temu 22-letnia Amerykanka trafiła na porodówkę, nie wiedziała jeszcze, że wyda na świat niesamowitego noworodka, który będzie znacznie różnił się od innych dzieci. Okazało się, że dziecko jest bardzo masywne.

Duże dziecko to czasami niestety także duży problem, o czym przekonała się młoda matka. Poród okazał się bardzo trudny. Lekarze postanowili, że bezpieczniej będzie przeprowadzić cesarskie cięcie. Jednak to okazało się tylko nieznacznym ułatwieniem.

Podczas porodu konieczna była obecność dodatkowych położników. Medycy mieli trudności z przecięciem pępowiny. Gdy wreszcie poród się zakończył, chłopiec został przeniesiony na OIOM, gdzie spędził aż 11 dni.

Największym zaskoczeniem okazała się oczywiście waga potężnego noworodka, lekarze sami w to nie dowierzali, internauci po zobaczeniu zdjęć również byli w niemałym szoku. Po zbadaniu chłopca stwierdzono, że tuż po porodzie waży 6,6 kilogramów i mierzy też 60 centymetrów. Wyglądał już jak kilkumiesięczne dziecko.

Po urodzeniu noworodka nie było łatwo

Tak wielkie noworodki to rzadkość. Po wyjściu ze szpitala mama chłopca miała kolejne problemy. Okazało się, że wszystkie pieluchy oraz ubranka, jakie wcześniej przygotowała, oczekując na dziecko, nie są odpowiednie.

[EMBED-243]

Rosły chłopiec musiał korzystać z pieluch dla dużo starszych dzieci. Mama kupiła mu ubranka przeznaczone dla półrocznych maluchów. Historia opublikowana przez użytkowniczkę TikToka Shans1588 sprawiła, że internauci się zakochali.

Dzisiaj chłopiec ma już 5 lat. Wygląda na zdrowe i zadowolone dziecko. Co ciekawe – nie jest rekordzistą. Jak dotąd Światowy Rekord Guinessa należy do noworodka, który urodził się we Włoszech w 1955 roku. Dziecko ważyło po urodzeniu ponad 10 kilogramów.

[EMBED-398]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >