Goniec.pl

Marek BAZAK/East News

21-latka w ciąży zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok

7 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

2 lutego w miejscowości Osiek nad Notecią (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Ciężarna 21-latka niespodziewanie straciła przytomność na ulicy. Pomimo szybko udzielonej pomocy nie udało się uratować życia kobiety oraz jej nienarodzonego dziecka. Znane są już wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok.

Nie żyje 21-letnia kobieta, która zasłabła na ulicy

O zdarzeniu, do którego doszło w Osieku nad Notecią informowaliśmy już 3 lutego . Kobieta liczyć mogła na ekspresowe wsparcie ze strony przechodniów, którzy przenieśli ją do pobliskiej przychodni. Tam stan jej zdrowia niestety zaczął się pogarszać.

- W czasie, gdy medycy udzielali kobiecie pomocy, doszło u niej do zatrzymania czynności życiowych przekazał st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na miejsce dotarły karetka oraz zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak na pomoc dla kobiety było już za późno.

W mediach pojawiały się wieści o tym, że o opisywanej sytuacji nie została poinformowana wstępnie Policja , która o całym zdarzeniu miała dowiedzieć się dopiero z mediów społecznościowych.

Przeprowadzono sekcję zwłok kobiety

Sekcja zwłok odbyła się w sobotę, 4 lutego. W rozmowie z polsatnews.pl prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu tłumaczył, że u ciężarnej 21-latki "doszło do zatoru płucnego. Przyczyną śmierci dziecka był związany z tym zgon wewnątrzmaciczny."

Zaznaczył również, że do nagłego zatrzymania krążenia, mogły przyczynić się także inne choroby, z którymi zmagała się kobieta. Sprawę bada obecnie prokuratura. Czynności prowadzone są pod kątem sprawdzenia prawidłowości pomocy udzielonej przez medyków w przychodni.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsatnews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]