Goniec.pl
Informacje o podtopieniach

OSP KSRG Brunary

Żywioł zaatakował w Śnietnicy z dużą siłą. Woda porwała samochody z parkingu

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Informacje o niebezpiecznym zdarzeniu w centrum Śnietnicy w województwie małopolskim obiegły krajowe media. Wezbrana woda z okolicznej rzeki porwała samochody z parkingu, żywioł był nie do zatrzymania. Służby ogłosiły stan alarmowy.

Z informacji uzyskanych przez służby w czasie przyjmowania zgłoszenia wynikało, że Biała Tarnowska porwała cztery samochody z miejskiego parkingu. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej. 

Informacje o groźnym ataku żywiołu obiegły krajowe media

Małopolskie służby ratunkowe odebrały dramatyczne zgłoszenie o ataku żywiołu w Śnietnicy w powiecie gorlickim. Woda z wezbranej rzeki Biała Tarnowska miała porwać cztery samochody z miejskiego parkingu, znajdującego się w centrum miasta.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków, którzy ustalili, że woda jedynie podtopiła pojazdy i przeniosła je nieco dalej. Jak poinformowano, w samochodach nie znajdowały się żadni pasażerowie i podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W serwisie internetowym głos24.pl pojawiły się zdjęcia z miejsca zdarzenia, udostępnione przez OSP KSRG Brunary. Widać na nich strażaków, którzy prowadza akcję przy zalanych samochodach. Żywioł zaatakował z ogromną siłą, a to jeszcze nie koniec zagrożenia w tym rejonie.

Wezbrana woda w okolicznej rzece to konsekwencja obfitych opadów, które od kilku dni przetaczają się przez południe kraju. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie już wczoraj ogłosiło alarm w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.

Ostrzeżenia dotyczą zlewni Skawy, Dunajca, Raby i Ropy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły. Lokalnie poziom wody może osiągnąć stan wysoki, a w niektórych miejscach nawet przekroczyć stany ostrzegawcze.

Obecnie potwierdzono przekroczenie stanu ostrzegawczego wód na rzece Poprad w Muszynie i Miliku. W wybranych miejscach istnieje także zagrożenie przekroczenia stanów alarmowych.

Stopień zagrożenia specjaliści ocenili na poziom drugi w trzystopniowej skali. Eksperci zalecają mieszkańcom Małopolski zachowanie szczególnej ostrożności w ciągu najbliższych godzin.

Ze skutkami powodzi wskutek ulewnych opadów deszczu walczy również Słowacja. W rejonie Niżnych Tatr zalanych jest kilkanaście miejscowości, a w jednej z nich wezbrana woda porwała starszego mężczyznę. Niestety, senior nie przeżył.

  • Śrem: na cmentarzu leżały wykopane ludzkie szczątki

  • Premier przekazał wiadomość wczoraj wieczorem. Chodzi o plany dot. opieki zdrowotnej

  • Krystyna Feldman była w młodości pięknością

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet/Głos24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >