Goniec.pl
Policja

Facebook.com/Jawor998

Złodzieje włamali się do bankomatu w Biedronce. Trwa szacowanie strat

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Niebywała kradzież w województwie dolnośląskim. Nieznani sprawcy włamali się do bankomatu znajdującego się w jednym z marketów w Jaworze. Policja prowadzi dochodzenie. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Trwa szacowanie strat. Spr

Do niebyłej kradzieży doszło w Jaworze w województwie dolnośląskim. Nieznani na tę chwilę sprawcy włamali się do marketu sieci Biedronka, gdzie dokonali kradzieży bankomatu należącego do banku PKO BP. Trwa szacowanie strat, a na miejscu wciąż pracują policjanci. 

Włamanie do bankomatu

Do zdarzenia doszło dziś nad ranem w Jaworze. Około godziny 4 nad ranem doszło do włamania do marketu sieci Biedronka. Celem sprawców kradzieży nie były jednak towary znajdujące się w markecie ani sklepowy sejf, ale wbudowany w sklep bankomat. Na miejscu pracuje policja.

Złodzieje dokonali ogromnych uszkodzeń, trwa szacowanie strat. Na facebookowym profilu Jawor 998 zamieszczono fotografie dokumentujące zdarzenie, publikujemy je na końcu artykułu. Uszkodzone zostało wejście do sklepu - całkowicie zdemolowane są drzwi wejściowe oraz ściany.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia, jak ustaliliśmy w jaworskiej policji, około godziny 4 nad ranem. - Doszło do włamania do bankomatu. Około godziny 4 dyżurny jaworskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z bankomatów usytuowanego w markecie na terenie Jawora - informuje w rozmowie z naszym portalem asp. szt. Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Złodzieje zbiegli z pieniędzmi

Rzecznik policji nie ujawniła jaka kwota została skradziona z bankomatu - jak wskazała Kluczyńska, jest to objęte tajemnicą bankową. Dodała jednak, że straty, które obecnie są szacowane, dotyczą nie tylko banku, lecz także właściciela marketu.

- Na miejscu pracują, bo tam czynności cały czas trwają, grupa dochodzeniowo-śledcza z komendy z Jawora, z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Czynności mają na celu ustalenie wszelakich okoliczności zdarzenia i oszacowanie strat - przekazuje Ewa Kluczyńska. - Na chwilę obecną przeglądane są monitoringi sklepowe, a technicy zbierają na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu sprawców - dodaje rzeczniczka.

Policja informuje, że wobec sprawców zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 279 kodeksu karnego, który opisuje kradzież z włamaniem. Za ten czyn grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak dopiero po określeniu strat będzie wiadomo, czy sprawę przejmie prokuratura, czy też będzie prowadzone wobec sprawców dochodzenie policji. - To zależy od sumy strat, jeżeli będzie to duża suma, to sprawę przejmuje prokurator i prowadzi śledztwo - wskazuje asp. szt. Ewa Kluczyńska i dodaje - Na tę chwilę są prowadzone czynności, by ustalić jaki bieg przyjmie ta sprawa - mówi rzeczniczka jaworskiej policji.

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli banku PKO BP, jednak biuro prasowe największego polskiego banku przekazało nam jedynie, że nie komentuje sprawy.

O sprawę zapytaliśmy również sieć Biedronka. - Obecnie w sklepie sieci Biedronka w Jaworze przy ul. Limanowskiego 13 trwają prace remontowe obejmujące strefę wejścia do budynku. Robimy, co w naszej mocy, aby już jutro rano nasi klienci mogli dokonać w tym sklepie bezpiecznych, przedświątecznych zakupów. Dzisiaj zapraszamy naszych klientów do dwóch pozostałych placówek sieci Biedronka w Jaworze przy ul. Piłsudskiego 7-8 oraz ul. Słowackiego 44 aż do godz. 2:00. - przekazał nam Tomasz Kujawski, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy w Jaworze.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Policja, Facebook.com/Jawor998

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >