Goniec.pl
kwarantanna złamała zasady

Fot. Wikimedia Guillaume.G CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)

77-latka złamała zasady kwarantanny. Grozi jej do 8 lat więzienia

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Rzecznik policji potwierdził, że w ostatnim czasie dwie osoby z powiatu olkuskiego w województwie małopolskim złamały zasady kwarantanny. Służby rozpoczęły już postępowanie w tej sprawie. Konsekwencje mogą być bardzo surowe. Kobiecie, kt&oacut

Chociaż w mediach wciąż pojawiają się dramatyczne relacje dotyczące walki z trzecią falą zarażeń, a minister zdrowia niedawno podkreślił, że około 80 procent łóżek w szpitalach jest już zajętych, to nadal dochodzi do sytuacji, w których mieszkańcy łamią zasady kwarantanny.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia obecnie na kwarantannie przebywa 433 346 mieszkańców Polski (dane aktualne na czwartek 8 kwietnia). Nie wszyscy jednak przestrzegają sanitarnych zasady dotyczących izolacji, których złamanie może skutkować bardzo surową karą.

Mieszkańcy województwa małopolskiego złamali zasady kwarantanny

Informacje o dotyczących łamania zasad kwarantanny zostały potwierdzone przez rzecznika małopolskiej policji. Sebastian Gleń na łamach serwisu Polsat News przyznał, że w ostatnim czasie doszło do dwóch takich incydentów.

Z relacji rzecznika małopolskiej policji wynika, że sprawy dotyczą mieszkańców powiatu olkuskiego. Pod koniec marca kobieta w podeszłym wieku postanowiła opuścić miejsce zamieszkania, w którym miała spędzić kwarantannę.

Jak donoszą służby, łamiąc zasady kwarantanny, 77-latka w rażący sposób mogła zagrażać innym mieszkańcom, ponieważ postanowiła udać się do sklepu. Kobieta wybrała się do placówki, by kupić alkohol, jak podaje Polsat News.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło pod koniec marca. Funkcjonariusze interweniowali już w tej sprawie. Obecnie służby prowadzą postępowanie, które może zakończyć się surową karą. 77-latka może zostać pozbawiona wolności na okres od 6 miesięcy do nawet 8 lat, co potwierdził rzecznik policji.

W weekend kolejny mieszkaniec powiatu złamał przepisy kwarantanny

W powiecie olkuskim po raz kolejny doszło do złamania przepisów kwarantanny. Tym razem funkcjonariusze interweniowali w sprawie mężczyzny, który opuścił miejsce zamieszkania w zeszły weekend (3-4 kwietnia).

Służby zatrzymały 45-letniego mieszkańca powiatu olkuskiego. W jego sprawie także rozpoczęto już postępowanie. Podobnie jak w przypadku 77-letniej kobiety, służby sprawdzają, czy zachowanie 45-latka mogło narazić bezpieczeństwo i zdrowie innych ludzi. Jemu również grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

[EMBED-242]

Warto przypomnieć, że według informacji przekazanych przez serwis Rzeczypospolitej Polskiej kwarantannie podlegają osoby przekraczające granicę RP ze strefy Schengen oraz przekraczające granicę RP, która stanowi zewnętrzną granicę UE.

Izolacją obejmowane są także osoby, które miały kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem i mieszkające z zarażonymi. Kwarantanna obowiązuje też osoby skierowane przez lekarza podstawowej lub nocnej opieki zdrowotnej na test na koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ministerstwo Zdrowia: największa liczba zgonów w jednym raporcie od początku pandemii

  • Mama pana młodego zobaczyła pannę młodą. Rozpoznała w niej własną córkę

  • Nie żyje Łukasz Góral

Źródło: Polsat News

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >