Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Rozrywka > Zdumiewające, jakie wykształcenie ma Katarzyna Cichopek. Mało kto o tym wie, wielkie zaskoczenie
Patryk Idziak
Patryk Idziak 03.12.2024 23:02

Zdumiewające, jakie wykształcenie ma Katarzyna Cichopek. Mało kto o tym wie, wielkie zaskoczenie

Katarzyna Cichopek
fot. KAPiF

Choć Katarzyna Cichopek przez lata kojarzona była głównie z planem “M jak miłość”, jej życiowa droga wcale nie zaczęła się od aktorstwa. Tak naprawdę nigdy nie podjęła nauki w żadnej szkole teatralnej, a wybierając kierunek, postawiła na coś zdecydowanie bliższego jej sercu. Co takiego studiowała? I dlaczego uważa, że nie porzuciła wybranej dziedziny, skoro dziś pracuje w innym zawodzie?

Katarzyna Cichopek od 27 lat gra w telewizji i teatrze

W pamięci tych, którzy słyszeli o niej cokolwiek, Katarzyna Cichopek figuruje jako aktorka i prezenterka. Faktycznie, od lat związana jest z telewizją; najpierw stacją TVP2, a później Polsatem. Na antenie pierwszej z nich występowała, a nawet wciąż występuje, jako gwiazda kultowego serialu “M jak miłość”. Przez pewien czas prowadziła także poszczególne wydania “Pytania na śniadanie”, co jednak skończyło się wraz z nadejściem rewolucji w strukturze publicznego nadawcy.

Od niedawna Katarzynę Cichopek możemy obserwować w nowym formacie Polsatu – śniadaniówce “Halo tu Polsat”, gdzie wraz z życiowym partnerem Maciejem Kurzajewskim zabawiają publiczność przed ekranami. Czy radzą sobie dobrze, czy też zupełnie przeciętnie, fakt pozostaje taki, że gwiazda “M jak miłość” wcale nie posiada wykształcenia w tym sektorze. Gdy decydowała się na studia, widziała potencjał w czymś innym.

Niespodziewanie przerwali "19:30", nadano ważny komunikat. Widziała to cała Polska Hanna Śleszyńska ponownie w żałobie. Pożegnała bliską osobę, wielkiego polskiego artystę

W młodości Katarzyna Cichopek próbowała wielu rzeczy

Katarzyna Cichopek
fot. KAPiF

Kariera Katarzyny Cichopek zaczęła się jeszcze w czasach szkolnych. Wówczas jako 15-letnia uczennica LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie wzięła udział w castingu do serialu "Boża podszewka", w którym później przypadła jej rola Elżutki. To był rok 1997 i wtedy w ogóle nie przypuszczała, że zostanie jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu.

Mimo zainteresowania aktorstwem i pierwszych kroków w tym kierunku, nastoletniej Katarzynie Cichopek nie przyszło na myśl, żeby zdobyć artystyczne wykształcenie. Postanowiła spróbować sił w czymś, co wydawało jej się ciekawsze i bardziej potrzebne. Chciała poznawać ludzi, przeszywać ich umysły i docierać do najpilniej strzeżonych tajemnic. Zamierzała odkryć, co tak naprawdę składa się na psychikę.

To było jej pasją. Katarzyna Cichopek zdobyła magistrat

Po skończeniu nauki w liceum Katarzyna Cichopek zapragnęła zdobyć wyższe wykształcenie. Nie tylko udało jej się osiągnąć cel, ale też – co dość rzadko spotykane w kręgach celebrytów – ostatecznie uzyskała tytuł magistra.

Prezenterka studiowała na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS), która jest jedną z najbardziej cenionych uczelni prywatnych w Polsce. Kierunkiem ukończonym przez Katarzynę Cichopek była psychologia stosunków międzykulturowych, co idealnie odzwierciedlało jej zafascynowanie ludźmi.

Jednak właściwie nigdy nie pracowała w zawodzie. Po skończonych studiach poświęciła się karierze medialnej, traktując zdobyte wykształcenie jako atut, który pomoże jej łatwiej nawiązywać kontakty i tworzyć udane relacje.

Tak naprawdę nigdy nie zostawiłam psychologii. Cały czas się dokształcam, uwielbiam psychologię i czytam wiele książek psychologicznych i wplatam tę psychologię w swoje działania – mówiła na łamach Faktu.

Czytaj także: Te osoby nie będą musiały płacić abonamentu RTV w 2025 roku. Są nowe wytyczne

W rozmowie z tym samym dziennikiem tłumaczyła, że na niekorzyść podjęcia pracy w zawodzie przemawiało to, że po swoim kierunku nie mogłaby nawet prowadzić terapii.

Chyba to nie jest droga, którą bym chciała podążać. Zwłaszcza że nie studiowałam psychologii klinicznej i jestem bardziej od psychologii społecznej. Takie osoby raczej nie terapeutyzują. Aczkolwiek gdy robią dalej specjalizację, jak najbardziej jest to możliwe, więc też bym mogła.