Goniec.pl > Wiadomości > Zderzenie szynobusa z samochodem ciężarowym koło Płońska. W akcji liczne służby, są ranni
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 11.08.2023 10:31

Zderzenie szynobusa z samochodem ciężarowym koło Płońska. W akcji liczne służby, są ranni

z ostatniej chwili
Goniec.pl

Groźnie wyglądający wypadek w miejscowości Dalanówek koło Płońska (woj. mazowieckie). W piątek nad ranem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem. Policja informuje na ten moment o czterech osobach rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Zderzenie szynobusa z ciężarówką koło Płońska

Do zdarzenia doszło w piątek 11 sierpnia około godziny 8:45 nad ranem. Według wstępnych ustaleń, zderzenie samochodu ciężarowego z szynobusem Kolei Mazowieckich nastąpiło po tym, jak kierowca pierwszego z pojazdów wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy.

- W miejscowości Dalanówek kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes nie zastosował się do znaku STOP i wjechał pod nadjeżdżający od strony Warszawy szynobus relacji Nasielsk-Sierpc - przekazał portalowi Goniec.pl zastępca rzecznika prasowego płońskiej policji podinsp. Grzegorz Osiński.

Miał wsiąść do złego pociągu i przepaść. Przekazano przykre informacje

Trwa akcja ratunkowa

Na miejscu cały czas pracują służby, w tym straż pożarna i załogi pogotowia ratunkowego, w tym także medycy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa tzw. triaż polegający na segregacji rannych. Według informacji przekazywanych przez policję na tę chwilę, poszkodowane zostały cztery osoby, przy czym jedna została zabrana śmigłowcem do szpitala w Płocku

W wyniku zdarzenia szynobus wypadł torów, ale na całe szczęście nie doszło do jego wywrócenia. Podinsp. Osiński poinformował nas, że 44-latek kierujący mercedesem był trzeźwy.

Potężne szkody po wypadku w Dalanówku

W mediach społecznościowych krążą już nagrania i zdjęcia pokazujące potężne szkody po wypadku. Ciężarówka została doszczętnie zniszczona.

Akcja ratunkowa w miejscu zdarzenia będzie trwała jeszcze co najmniej przez kilka godzin. W tym czasie całkowicie zablokowany będzie ruch pociągów między Nasielskiem a Sierpcem.

Źródło: Goniec.pl, RMF FM