Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wzruszające sceny na pogrzebie Rafała Poniatowskiego. Rodzina poprosiła tylko o jedno
Monika Majko
Monika Majko 04.06.2021 03:08

Wzruszające sceny na pogrzebie Rafała Poniatowskiego. Rodzina poprosiła tylko o jedno

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Piotr Molecki/East News

Rafał Poniatowski odszedł 15 maja 2021 roku po przegranej walce z nowotworem. W czwartek 27 maja o godzinie 12:00 rozpoczęła się msza żałobna w kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. W czasie nabożeństwa nie zabrakło łez wzruszenia.

Rafał Poniatowski zmarł w wieku 48 lat

Śmierć cenionego dziennikarza i reportera stacji TVN wstrząsnęła nie tylko jego bliskimi, ale również telewidzami oraz całym środowiskiem dziennikarskim w kraju. Rafał Poniatowski przegrał walkę z czerniakiem i odszedł 15 maja 2021 roku w wieku 48 lat.

Uroczystości pogrzebowe dziennikarza zaplanowano na czwartek 27 maja 2021 roku. O godzinie 12:00 rozpoczęło się nabożeństwo w intencji zmarłego reportera, w którego czasie nie zabrakło niezwykle wzruszających scen.

W czasie mszy poruszające przemówienie wygłosiła Brygida Grysiak, koleżanka reportera z pracy. Dziennikarka we wzruszających słowach wspomniała Rafała Poniatowskiego, a modlitwie żałobników w intencji zmarłego towarzyszyła muzyka w wykonaniu orkiestry.

Następnie odprowadzono zmarłego na cmentarz Bródnowski, gdzie został pochowany. Wcześniej rodzina dziennikarza poprosiła żałobników, by nie przynosili ze sobą kwiatów na pogrzeb. Zamiast tego zaapelowano o wsparcie dzieła Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Rafał Poniatowski był nie tylko dziennikarzem, ale również wolontariuszem. Reporter pomagał grupie „Dzieci z Dworca Brześć”, opiekującej się czeczeńskimi rodzinami uchodźczymi w Polsce. Pomimo kłopotów zdrowotnych, dziennikarz nie załamywał się i do końca wierzył, że uda mu się pokonać chorobę.

- Nikt z nas nie wie, kiedy umrze. Można sobie taką myśl, która bardzo stresuje, przerobić na myśl pod tytułem "tak naprawdę nie wiem, kiedy odejdę" - mówił Rafał Poniatowski w jednym z wydań „Dzień dobry TVN” w 2018 roku.

Zmarły dziennikarz współpracował nie tylko ze stacją TVN, ale również TVN 24, a także RMF FM i Telewizją Puls. Z wykształcenia był magistrem sztuki.

Od kilku lat dziennikarz zmagał się z czerniakiem. Choć rozwój nowotworu udało się na pewien czas zatrzymać, po jakimś czasie doszło do przerzutów. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Super Express

Tagi: TVN