Goniec.pl
Kolizja z udziałem SOP

Piotr Molecki/East News

Kolizja z udziałem Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusz był pod wpływem alkoholu

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa był pod wpływem alkoholu, gdy spowodował kolizję z innym samochodem. Jak dowiedzieli się dziennikarze TVN, ma on zostać wydalony ze służby.

Do kolizji doszło wieczorem 11 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju w województwie śląskim. Akcja miała miejsce na jednym z parkingów osiedlowych. Według Bogusława Piórkowskiego, rzecznika SOP, kierujący pojazdem funkcjonariusz, który spowodował kolizję, był na urlopie wypoczynkowym.

Funkcjonariusz SOP był pod wpływem alkoholu

- Oddalił się z miejsca, gdzie doszło do stłuczki, ale potem został namierzony przez policję. Okazało się, że miał promile - powiedział informator w rozmowie z tvn24.pl.

Taki przebieg wydarzeń potwierdziła również policja. Kierowcę namierzono i badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu we krwi. Dalsze czynności będą prowadzone, ale już teraz rzecznik SOP podkreśla, że zamieszany w kolizję funkcjonariusz zostanie wydalony ze służby.

- Na miejsce został wezwany patrol policji, który ustalił, że sprawcą zdarzenia był funkcjonariusz SOP. Dalsze czynności prowadzi policja. W związku z tym, że funkcjonariusz był w stanie nietrzeźwości, w formacji zostały podjęte czynności zmierzające do wydalenia go ze służby - potwierdził Piórkowski.

Drugi wypadek z udziałem SOP

Co więcej, następnego dnia, czyli w poniedziałek 12 kwietnia, miał miejsce kolejny wypadek z udziałem SOP. Tym razem na trasie S8 w okolicach Siestrzenia w powiecie grodziskim na Mazowszu, doszło do stłuczki, w której udział brały dwa busy SOP.

Tym razem jednak wina leżała po stronie kierowcy samochodu nie związanego z SOP. Według rzecznika, kierowca samochodu marki Citroen wymusił pierwszeństwo. W wyniku jego nieostrożnej jazdy doszło do kolizji busów Służby Ochrony Państwa.

Policja potwierdza tę wersję wydarzeń. Piórkowski przekazał, że nieuważny kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi, a żaden z kierowców biorących udział w wypadku nie był pod wpływem alkoholu. Ponadto w pojazdach nie było osób ochranianych przez SOP.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Bartłomiej Cieślak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat redaktor, obecnie wydawca. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >