Goniec.pl > Wiadomości > Wykryto obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej, nadleciał z Białorusi. Wojsko w akcji
Monika Majko
Monika Majko 13.05.2023 10:42

Wykryto obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej, nadleciał z Białorusi. Wojsko w akcji

pilne
Goniec.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o pojawieniu się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu z Białorusi. W sobotę rano przekazano, że służby utraciły kontakt radarowy z obiektem w okolicach Rypina. Dowódca Operacyjny podjął już działania w tej sprawie.

 


 

Nieznany obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej

Jak podało MON, Centrum Operacji Powietrznych odnotowało w polskiej przestrzeni powietrznej obiekt, który przyleciał ze strony Białorusi. Wiele wskazuje na to, że jest to balon obserwacyjny. Służby utraciły kontakt radarowy z obiektem w okolicach Rypina w województwie kujawsko-pomorskim. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat w tej sprawie, który opublikowano na oficjalnym koncie resortu na Twitterze.

Nagranie z polskiej komunii bije rekordy popularności. 9-latka zaczarowała swoim głosem

Prawdopodobnie jest to balon obserwacyjny

- Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał z kierunku Białorusi. Zgodnie z informacjami COP prawdopodobnie jest to balon obserwacyjny. Kontakt radarowy został utracony w okolicach Rypina - przekazano .

Dowódca Operacyjny podjął już pierwsze działania

Chwilę później poinformowano, że Dowódca Operacyjny podjął już pierwsze decyzje w tej sprawie. W celu poszukiwania obiektu uruchomiono dyżurne siły Wojsk Obrony Terytorialnej.